Birkaç fotoğrafla dokunaklı fotoğraf hikayeleri – c’t Fotografie issue 5/2023

dunyadan

Aktif Üye
ReklamcılıkHikayeler hafızanızda kalır. İnsanlar kamp ateşi etrafında eğitmek ve eğlendirmek amacıyla masallar anlatırken, günlük yaşamda herkes büyük küçük, eğlenceli ve estetik bir şekilde yakalanmaya değer hikayeler yaşar. Torunların büyükanneleriyle kurabiye pişirmesiyle başlayabilir ve uzun zamandır beklenen paraşütle atlamayla bitebilir. Fotoğrafçıların burada çok çeşitli etkinlikleri var. Peki nasıl başlanır, hangi kayıtlar alınmaya değer ve nelere dikkat edilmelidir?

Uzun süredir röportaj gazeteciliği yapan Kai Behrmann bu alanda profesyoneldir. c’t Fotografie 05/2023 sayısının kapak hikayesinde, fotoğraflarınıza bakanları büyüleyecek kadar heyecan verici çok basit hikayeler yaratmak için kanıtlanmış yöntemleri nasıl kullanabileceğinizi açıklıyor. Bunu yapmak için öncelikle kendinize birkaç soru sormalısınız: Hikayenizin teması nedir? Hikayeyi başkaları için ilginç kılan şey nedir? Hangi duyguları iletmek istiyorsunuz?Günlük hayattan dokunaklı hikayeler sadece birkaç fotoğrafla net ve heyecan verici bir şekilde anlatılabilir. Kai Behrmann, c’t Fotografie 05/2023’ün güncel sayısında bunun nasıl çalıştığını açıklıyor.Bunu uygularken göreve devam etmek ve fotoğraflardaki izleyici için bu soruların cevabını bulmak önemlidir. Önemli olan aksiyona yaklaşmaktır çünkü resimdeki duyguları gerçekten yakalamanın tek yolu budur.

Elbette bol bol fotoğraf çekilecek. Bu nedenle daha sonra tutarlı bir şekilde sıralama yapmak önemlidir. Hikayeyi kısa, öz ve heyecan verici bir şekilde anlatmak için sekiz fotoğraf yeterli olmalıdır. Birbirine benzer birçok görselin yer aldığı uzun bölümler izleyenleri sıktı.

Görselleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve bu tür kısa serilerin mutlaka hangi unsurları içermesi gerektiğini c’t Fotografie 05/2023 güncel sayısında öğrenebilirsiniz. Dergide başka heyecan verici konular da yer alıyor:Bir bakışta c’t Fotografie 05/2023 sayısının içeriği.Eski yeniye karşı: Güncel Fotoğrafçılık’ta Katja Seidel, etkileyici fotoğraflar çekmek için her zaman en son teknolojinin gerekli olup olmadığı sorusunu açıklığa kavuşturuyor. Bunu yapmak için mevcut Canon EOS R6 Mark II’nin, yaklaşık on yıl daha eski olan kardeşleri Canon EOS 6D ve EOS 70D ile çeşitli disiplinlerde rekabet etmesine izin veriyor.

Şehirdeki vahşi doğa. Yaban hayatı fotoğrafçıları genellikle uzun mesafeler kat ederler. Bu genellikle gereksizdir çünkü şehirdeki biyolojik çeşitlilik şaşırtıcı derecede yüksektir ve aydınlatma koşulları ülkedekinden farklıdır.

Testte: Fujifilm X-S20 ve Sony A6700. Canon’un ardından Fujifilm ve Sony de orta sınıf segmentte APS-C sensörlü yeni modeller piyasaya sürdü. Sloganı: daha hızlı ve daha akıllı.

Reflektörlerle mükemmel ışık. Katlanır reflektör ucuzdur, hafiftir ve her kamera çantasında bulunması gerekir. Bununla fotoğraflarınızdaki ışık efektini anında iyileştirebilirsiniz. Reflektör ve difüzör yelpazesi geniştir. Fiyat aralığı on avronun altından dört haneli aralığa kadar uzanıyor. Satın alma işleminizde size tavsiyelerde bulunuruz.

Kameraları uyarlayın. Mikroskoplar, tespit dürbünleri ve diğer optik aletler yeni motif dünyalarının kapılarını açıyor. Kameraların nasıl uyarlanabileceğini ve bu çabaya ne zaman değeceğini test ettik.

Testte asil fotoğraf kitapları. Fotoğraflarınızı özellikle şık bir şekilde sunmak istiyorsanız düz ciltli gerçek fotoğraf kitaplarını tercih edebilirsiniz. Sekiz sağlayıcıyı test ettik.Portföy: Vanessa Leißring

Vanessa Leißring, Benzin İstasyonları ile benzin istasyonlarını geceleri efsanevi geçiş yerleri olarak belgeliyor. Resimleriniz netliği ve renkleriyle parlıyor ve etkileyici.

c’t Fotografie’nin güncel sayısını (5/2023) Haberler Shop’tan 12,90 Euro’ya satın alabilirsiniz. Burada ayrıca, açıkça tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla sunduğumuz özel çevrimiçi ek materyalin içeriğine ve bilgilerine ilişkin eksiksiz bir genel bakışın yanı sıra önizleme görselleri ve editoryalleri de göreceksiniz. ePaper ve Amazon Kindle baskısının her birinin fiyatı 12,49 Euro’dur.

Uç: C’t Fotoğrafçılık’a abone olan herkese, talep edilmesi halinde her cumartesi haber bültenimiz gönderilecektir. Buradan kaydolun.


(cbr)Haberin Sonu