Apple’ın sürekli kullanımda olan yeni işletim sistemleri | Mac ve i Podcast’i

dunyadan

Aktif Üye
Apple’ın yıllık büyük güncelleme turu burada: Üç aylık beta testinden sonra iOS 17, iPadOS 17 ve watchOS 10 artık genel kullanıma sunuldu; macOS 14 Sonoma da kısa süre sonra onu takip edecek. iPhone’lar için bekleme modu gibi bireysel büyük yeniliklere ek olarak, sistemler arasında öne çıkan şey artık her yerde bulunan widget’lardır. Detaylardaki sayısız değişiklikle birlikte Apple, kullanıcıların bir takım isteklerini de yerine getiriyor.

Reklamcılık

Mac & i Apple podcast’inin 55. bölümünde Malte Kirchner ve Leo Becker, yeni işletim sistemlerinin uzun süreli kullanımda nasıl performans gösterdiğini, hala sorunlu alanların bulunduğunu ve yeniliklerin nasıl değerlendirilmesi gerektiğini tartışıyor. İOS 17’ye ek olarak, iPad işletim sisteminin gecikmesiyle ve watchOS’teki olağandışı büyük değişikliklerle de ilgileniyoruz.

Ayrıca iOS 17 için ufukta görünen radikal değişikliklerden de endişe duyuyoruz. Bir bekçi olarak Apple, yakında Avrupa’daki Dijital Pazarlar Yasası kurallarına uymak zorunda kalacak.

Apple konuları, ayrıntılı olarak

Mac & i’nin Apple podcast’i, sunucu ikilisi Malte Kirchner ve Leo Becker ile iki haftada bir yayınlanıyor. Misafirlerle uzmanlık gerektiren konulardaki tartışmaların yanı sıra dinleyicileri ve güncel gelişmeleri de daha yakından ele alıyoruz. Geri bildirimlerinizi, eleştirilerinizi ve sorularınızı podcast@mac-and-i.de adresine bekliyoruz.

Mac & i’den Apple Podcast’e, Apple Podcast’lerden Overcast’e ve Pocket Casts’a kadar seçtiğiniz herhangi bir podcast uygulamasıyla RSS beslemesi (ses veya video) aracılığıyla abone olabilirsiniz. Ayrıca izlemek veya dinlemek için Apple’ın podcast dizininde (sesli veya video) ve Spotify’da da bulabilirsiniz. Kaydın yeni videoları YouTube’daki Mac & i kanalında görünür.

(1 pound = 0.45 kg)

Haberin Sonu