Zafer Kalaycıoğlu: Fenerbahçe maçı bir başlangıç

OzguN

Yeni Üye
Bayanlar Basketbol Harika Ligi’nin 18’inci hafta erteleme karşılaşmasında yarın Fenerbahçe Safiport’u konuk edecek olan Çukurova Basketbol, yeni başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu nezaretindeki birinci idmanına çıktı. Deneyimli koç, Servet Tazegül Spor Salonu’ndaki egzersiz öncesi oyuncularla kısa bir toplantı gerçekleştirirken, çalışmada Fenerbahçe müsabakasında uygulanması planlanan taktikler üzerinde duruldu.

Çukurova Basketbol’un bayan basketbolu için değerli bir bedel olduğunu vurgulayan Kalaycıoğlu, “Organizasyonun büyüklüğünü buraya gelince daha güzel gördüm. Daha yeterli muvaffakiyetleri hak eden bir kulüp. aslına bakarsan ben de bunu gördüğüm için burada çalışmayı kabul ettim. Geldiğim için de epeyce memnunuz. Birkaç tane sakat oyuncumuz var. Onun için hem Fenerbahçe hem Nesibe Aydın birebir vakitte Bursa maçları bizim açımızdan güç olacak. Maçların epey yakın olması niçiniyle, oyuncular pek dinlenme fırsatı bulamayacak. Dönem sonu yorgunluklarına dikkat etmek gerekiyor. Alanda en uygun biçimde uğraş edeceğimize inanıyorum. Oyuncularımızın alanda göstereceği performans ve çaba, bizi memnun edecektir. Bunu gerçekleştirmeye çalışacağız. Bunun için buradayım ve inşallah gerçekleştiririz” diye konuştu.

‘ÖNCE FİNALE KALMAK GEREKİYOR’

Lig şampiyonluğu için adım adım ilerlenmesi gerektiğinin altını çizen Kalaycıoğlu, “Antrenman öncesindeki görüşmede oyunculara maksatların bitmeyeceğini söylemiş oldum. Gerçekleştirilmiş bir maksat ve alınmış bir kupa var. Türkiye Kupası kıymetli bir kupaydı. EuroCup’da hayal kırıklığı yaşanmış olabilir ancak bunlar çarçabuk gerçekleştirilecek maksatlar değil, epey büyük gayeler. Bu sene bir deneyim oldu. İnşallah gelecek senelerda bunu gerçekleştiririz. Kalan gaye olarak önümüzde evvel Türkiye lig şampiyonluğu var. Evvel finale kalmak gerekiyor. Play-off birinci çeşidinde eşleşeceğimiz grup da değerli. Şu an birinci çeşitte oynayacağımız kadro Bursa Büyükşehir Belediyespor üzere görünüyor. Natürel bunun için de ligi ikinci bitirmemiz gerekiyor. daha sonrasında rakibimizi bekleyeceğiz. Bizi sıkıntı bir müddetç bekliyor. Tüm bunları basamak basamak geçmek lazım. Çabucak en üstteki amacı, şampiyonluğu gerçekleştirmek için yalnızca final maçını düşünmemek lazım. Oyuncularıma bugün bu amaçlara ulaşmak için birinci basamağa dikkat edilmesi gerektiğini söylemiş oldum. birinci vakit içinderda bundan daha sonra oynayacağımız maçımız değerli. ötürüsıyla Çarşamba günkü Fenerbahçe maçı bir başlangıç. Buradaki performansımız ve çabamız, maksadımızı dönem sonunda gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimizi gösterecektir. Oyuncularımıza güveniyoruz” sözlerini kullandı.

Taraftarların itici bir güç olduğuna dikkat çeken deneyimli çalıştırıcı, herkesi Fenerbahçe maçında kadroya takviye olmaya davet etti.

Yarın Servet Tazegül Spor Salonu’nda oynanacak olan çaba saat 18.00’de başlayacak ve TİVİBU Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)