Yüzde 100 Sauber: Audi artık Sauber Formula 1 takımını tamamen devralıyor

dunyadan

Aktif Üye
Audi, Formula 1'deki katılımını yüzde 100'e çıkarıyor: Volkswagen markası, Swiss Sauber Holding AG'nin tüm hisselerini, yönetim kurulunda Tetra Pak'ın varisi ve F-1 meraklısının bulunduğu finans şirketi Islero Investments AG'den satın aldığını bildirdi. Finn Rausing, önceden planlanan yüzde 75 yerine oturuyor. Oliver Hoffmann, Audi'nin Formula 1 taahhüdünün genel sorumlusu olacak. Audi F1 Takımının CEO'su olan Andreas Seidl, projenin uygulanmasına ve Audi ekibine liderlik ediyor.

Reklamcılık

Sadece yüzde 75 katılım planlandı

Oliver Hoffmann, Audi'deki yönetim kurulundan tüm Sauber şirketlerinin yönetim kurullarının başkanlığına ve Audi Formula Racing GmbH'nin hissedarlar toplantısı başkanlığına yükseldi. Audi CEO'su Gernot Döllner teknik geliştirmeden sorumlu olacak. Audi F1 Takımının CEO'su olarak mevcut Sauber genel müdürü Andreas Seidl, Audi F1 projesinin uygulanmasından ve Audi F1 takımının yönetiminden sorumlu olacak.

Ağustos 2022'de Audi, 2026 sezonu için Formula 1'e katılacağını duyurdu. Gelecekteki premier sınıf düzenlemeleri için geliştirilen tahrik ünitesine sahip bir test otomobilinin ilk gezileri 2025 için duyuruldu. Audi, motoru Neuburg an der Donau'da geliştirirken, şasi ve aerodinamikler İsviçre'nin Hinwil kentindeki Sauber ekibinin sorumluluğunda.

konuyla ilgili daha fazlası

Daha fazla göster

daha az göster

(fpi)

Haberin Sonu