Veteranlardan minik basketbolculara dayanak

OzguN

Yeni Üye
Amatör Spor Haftası aktiflikleri kapsamında Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen tertibe; Bahçelievler Gençlik ve Spor İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Tuğba Theodore, Derya Özyer, Elhan Günay, Aktif Kerimoğlu, Funda Tahmaz, Müge Kolday, Banu Karadağlı, Didem Akın, Zeynep Gül Ene katıldı. Renkli anlara sahne olan tertipte veteranlar, minik basketbolculara deneyimlerini aktardı.

BÜLENT KÜÇÜK: EMEL SPORU TABANA YAYMAK

Bahçelievler Gençlik ve Spor İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, sporun her vakit kıymetli olduğuna dikkati çekerek, tek bir haftaya sığdırmayıp yıl uzunluğunda faaliyetler gerçekleştirdiklerini söylemiş oldu. Bülent Küçük, “1 hafta boyunca farklı faaliyetler yaptık. Futbol, dart, okçuluk, havalı tabanca atışları üzere. Bu farklı faaliyetleri yalnızca tesislerimizde yapmadık, parklara ve meydanlara indik. Emel sporu tabana yaymak. Bu kapsamda bir hafta boyunca dolu dolu faaliyetlerle kıymetlendirdi. Bugün de şöhretler karması olarak çocuklarımızı tanıştıralım dedik. Basketbol maçı ile bitiş yapacağız. Sayın Bakanımız da bu bahse fazlaca hassas. Amatör Spor Kulüplerini sonuna kadar destekliyor. Tabi Cumhurbaşkanımızın da atletlere muştuları oldu. Üst seviye atletlerimize eğitimde yüzde yüz burs imkanı tanındı. Bu da çocuklarımıza büyük bir dayanak oldu” dedi.

BANU KARADAĞLI: ÇOCUKLARIMIZI DESTEKLEMEMİZ GEREKİYOR

Kendilerinin de basketbola amatör olarak başladığını tabir eden Banu Karadağlı, “Bunların desteklenmesini istiyoruz. Hepimiz küçük yaşta başlayıp sanırım 35 yıl basketbol oynadık. O yüzden çocuklarımızı desteklememiz gerekiyor ki Avrupa şampiyonalarına, olimpiyatlara katılsınlar. Okullardaki vücut eğitimi derslerine de fazlaca kıymet verilmesini istiyorum. Ben hem de vücut eğitimi öğretmeniyim. 4’üncü sınıfta çocuklarımız ile tanışıyoruz. Fakat yurt haricinde bu türlü değil. Anaokulu prestijiyle başladıkları için bizde ise 4’üncü sınıf prestijiyle başladığımız için fazlaca geç keşfetmiş oluyoruz” diye konuştu.

“HERKESTEN DAHA ÇOK HEYECANLIYIM”

Banu Karadağlı, şu anda dünyada tek 49 yaşında olup da faal basketbol oynayan kişi olduğunu lisana getirerek, “Organizasyon bana geldiğinde hayli keyifli oldum. Zira birden fazla eski grup arkadaşım, rakibim, büyüklerim. Ben onlara bakarak, duruşlarını örnek alarak başladım. O yüzden herkesten daha epeyce heyecanlıyım” formunda konuştu.

DİDEM AKIN: KADRO SPORUNUN İLERİDE ONLARA ÇOK YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

Didem Akın ise özel bir hafta olduğunu belirterek, “Küçük çocukların burada heyecanla bizi beklemeleri, bizim onlara göstereceğimiz öğreteceğimiz bilgiler bizi de heyecanlandırıyor. Eski basketbolcular burada buluştuk hoş anlar yaşıyoruz. Ekip sporu her vakit epeyce değerli. Kadro sporunun ileride onlara fazlaca faydalı olacağını düşünüyorum. Aileler okul diye diretmemeli, sporun eğitimle birlikte gitmesi lazım. Sporun ömrümüzde olması lazım bilhassa küçük yaşlarındaki çocuklar için. Okullarda vücut eğitimi hocalarına eğitim verilmesi lazım. Küçük çocuklarla irtibat kurabilmek epey önemli” dedi. (DHA)