Rekabet Kurumu 60 uzman yardımcısı işçi alacak

dunyadan

Aktif Üye
Rekabet Kurumu 60 uzman yardımcısı işçi alacak
Rekabet Kurumundan:

REKABET UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ İMTİHANI İLANI

Rekabet Kurumu’nda çalıştırılmak üzere, Rekabet Kurumu Meslek Çalışanı Yönetmeliği kararları çerçevesinde;

1) (25 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) takımı için; en az dört yıllık tahsil veren yükseköğretim kurumlarmm İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden yahut İşletme Mühendisliği ya da Sanayi Mühendisliği kısımlarından,

2) (25 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) takımı için; Hukuk Fakültelerinden,

3) (10 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) takımı için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, İsimli Bilişim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Sanayi Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği kısımlarından, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Konseyi tarafınca kabul edilen yurtarasındaki yahut yurtharicindeki öğretim kurumlarından, mezun olanların katılabileceği giriş imtihanı kararında, Rekabet Uzman Yardımcıları alınacaktır.

İMTİHANA KATILMA ŞARTLARI

İmtihana katılacak olan adayların;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci hususunda yer alan genel koşulları taşımaları,

2) 4054 sayılı Kanunun 35 inci hususunun birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve kısımlar ile Rekabet Kurumu Meslek İşçisi Yönetmeliğinin 7 nci hususunda sayılan ve üstte belirtilen yükseköğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca kabul edilen yurtarasındaki yahut yurtharicindeki öğretim kurumlarından mezun olmaları,

3) İmtihanın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları,

4) bakılırsavini devamlı yapmalarına mahzur olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması,

5) Son müracaat tarihi itibariyle 2020 – 2021 Kamu İşçi Seçme İmtihanlarından:

a) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) takımı için; KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 yahut KPSS P36 puan çeşitlerinin rastgele birinden en az (80) puan almaları ve müracaatta bulunanlardan en yüksek puanlı (500) kişi içerisinde bulunmaları,

b) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) takımı için; KPSS P4, KPSS P5, KPSS P6 yahut KPSS P7 puan çeşitlerinin rastgele birinden en az (80) puan almaları ve müracaatta bulunanlardan en yüksek puanlı (500) kişi içerisinde bulunmaları,

c) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) takımı için; KPSS P1 yahut KPSS P2 puan çeşidinden en az (80) puan almaları ve müracaatta bulunanlardan en yüksek puanlı (200) kişi içerisinde bulunmaları

gerekmektedir.

Rekabet Kurumu Meslek İşçisi Yönetmeliğinin 9 uncu unsur çerçevesinde, son sıradaki adaylarla tıpkı puana sahip olan adaylar da imtihana kabul edilir.

İMTİHANLAR

Giriş imtihanı yazılı ve kelamlı imtihan olmak üzere iki kademede gerçekleştirilecektir.

1- Yazılı İmtihan: İmtihan 29 Mayıs 2022 Pazar günü Ankara’da yapılacaktır. İmtihan yeri, saati ile imtihana katılmaya hak kazanan adayların isimleri Kurum internet sitesinde ilan edilecektir. Ayrıyeten adaylar imtihanlarına ait ayrıntıları Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. İmtihana ait bilgiler adayların elektronik posta adreslerine gönderilecek olup, sıralamaya giremeyen adaylara rastgele bir bildirim yapılmayacaktır.

İmtihan Hususları: Genel kültür ve genel yetenek, alan bilgisi ve yabancı lisan bilgisi sorularından oluşur ve aşağıdaki hususları kapsar:

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) takımı için: iktisat, Hukuk, işletme ve Yabancı Lisan.

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) takımı için: Hukuk, İktisat ve Yabancı Lisan.

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) takımı için: Bilişim, Hukuk ve Yabancı Lisan.

-İKTİSAT: Mikro İktisat, Makro İktisat, Sanayi İktisadı, Ekonometri, İstatistik.

-HUKUK: Uygar Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Yönetim Hukuku, Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku.

-İŞLETME: İşletme İktisadı, İşletme İdaresi, Muhasebe, Finans, Üretim, Pazarlama.

-BİLİŞİM: Yazılım, Ağ, Siber Güvenlik, İsimli Bilişim, Veritabanları ve Bilgi Sistemleri.

-YABANCI LİSAN: İngilizce, Fransızca ve Almanca lisanlarından biri.

Yazılı imtihanda başarılı sayılabilmek için genel kültür ve genel yetenek ile alan ayrıntıları mevzularından 100 tam puan üzerinden ortalama en az 70 puan alması gerekir.

2- Kelamlı İmtihan: İmtihan komitesi lideri ve üyeleri tarafınca, Yönetmelikte belirlenen kriterlere göre her adaya 100 tam puan üzerinden farklı başka puan verilir. Kelamlı imtihanda başarılı sayılmak için, Kurul Lider ve Üyelerinin 100 tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması kaidedir.

Yazılı imtihanın tartısı % 60, kelamlı imtihanın yükü % 40 olup, yazılı ve kelamlı imtihanlarda başarılı olan adayların her imtihan etabında elde ettikleri puanların yüklü ortalaması alınmak suretiyle giriş imtihanı muvaffakiyet puanı tespit edilir ve kesin muvaffakiyet sıralaması yapılır. Muvaffakiyet puanlarının eşit olması durumunda yazılı imtihan puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.

İmtihanlarda başarılı olan adaylardan sonuç muvaffakiyet sıralamasına bakılırsa ilan edilen takım sayıları uyarınca toplam (60) bireye kadar Rekabet Uzman Yardımcısı atanacaktır.

İMTİHANA MÜRACAAT

İmtihana katılmak isteyen adaylar 11.04.2022 – 11.05.2022 tarihleri içinde e-Devlet üzerinde Rekabet Kurumu – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden müracaat yapacaktır.

ADRES:

Rekabet Kurumu Başkanlığı

Üniversiteler Mahallesi 1597 Cadde No:9 / 06800 Bilkent/ANKARA

TELEFON:

Bilgi İçin: (0312) 291 4179 – 4234 – 4260 – 4282

4082/1-1

İlanlardan anında haberdar olabilmek için Android ve IOS uygulamalarımızı indirip bildirimleri açabilirsiniz. .

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.