Pınar Karşıyaka, Avrupa’ya erken veda etti

OzguN

Yeni Üye
FIBA Şampiyonlar Ligi Play-In tipi üçüncü maçında Pınar Karşıyaka, İspanya’nın Lenovo Tenerife kadrosuna konuk oldu. Maça makus bir başlangıç yapan Karşıyaka, birinci seti 17-11’lik skorla geride kapattı. İkinci sette de üstünlüğü sağlayamayan yeşil-kırmızılılar, devreye 37-29 geride girdi. Üçüncü döneme süratli başlayan İzmir takımı, farkı 5’e düşürerek son döneme 58-53 geride girdi. Büyük bir uğraşın yaşandığı son sette öne geçmeyi de başaran Karşıyaka, son 1 dakikada rakibini savunamayarak geriye düştü ve maçı 74-71 kaybetti. Bu sonuçla Karşıyaka, Play-In çeşidi serisini 2-1 kaybederek Avrupa’ya veda etti.

Karşıyaka, geçtiğimiz dönem bu turnuvada final oynamış ve turnuvayı ikinci olarak tamamlamıştı.

“Kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum”

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, “Zor bir maç oldu. Buraya kadar maçlarımızı epey sıkıntı ve sıkışık bir takvimde oynadık. Birinci yarı berbattık, bilhassa hamlede epeyce yanılgı yaptık. İkici yarıda daha güzeldik, alanda daima birlikte gayret ettik. Karakterimizi ortaya koyarak 15-16 sayı farktan geriye döndük lakin kazanmamıza yetmedi. Maçın sonunda kazanan taraf biz olabilirdik ve bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Ancak son dakikalarda yanlış tercihlerimiz olduğunu da kabul etmeliyiz. Tenerife’yi tebrik ediyorum” dedi.

İHA