Petkimspor’da mucizeye bir adım kaldı

OzguN

Yeni Üye
ING Basketbol Harika Ligi’nde dönem boyunca düşme çizgisinde kalan, geçen hafta Semt77 Yalovaspor önünde küme düşmekten Armand’ın son salise üçlüğüyle sıyrılan Aliağa Petkimspor, kümede kalışını ilan etmeye epey yaklaştı.

En yakın rakipleriyle üst üste oynayıp Antrenör Burak bakılırsan idaresinde Yalovaspor’dan daha sonra Yukatel Merkezefendi Belediye Basket’i de dün deplasmanda 93-78 yenen Petkimspor, son hafta da kazanması durumunda rakiplerinin alacağı sonuçlara bakmaksızın ligde kalışını ilan edecek. Ligde son haftaya Petkim ve Merkezefendi 8’er, bir maçı eksik Yalova 7 galibiyetle girdi. Üçlü averajda iki rakibinden de önde olan Petkim, son maçta Beşiktaş ‘ı konutunda yenerse kümede kalacak. Aliağa grubuna yenilgi durumunda ise ikili averajının düzgün olduğu Yalova’nın 2’de 2 yapmaması yetecek.

Puan tablosunda son sırada devraldığı Petkimspor’u bilhassa son 7 maçta 5 kritik galibiyetle ayağa kaldıran Antrenör Burak goren, Merkezefendi deplasmanının akabinde, “Biroldukça Avrupa salonunda gayret ettim lakin Denizli hakikaten medeniyetiyle fazlaca hoş bir basketbol kenti. Oyunu denetim ettiğimiz vakit kazanacağımızı biliyorduk zira rakibimiz kendi alanında, izleyicisi önünde sabırsız olacaktı. Maçın başından itibaren bunu lehimize çevirdik. Ben yaklaşık 4 aydır Petkimspor’dayım. Ligin en alt basamağından başlayıp hakikaten insanüstü bir uğraş harcadık. Son 7 maçımızın 5’ini kazandık. Petkim hayli değerli bir basketbol markası ve daha yapacağı hayli değerli işler var. İnşallah bir tane daha maçımız kaldı, onu da layıkıyla yerine getirip ligde kalacağız ve akabinde geleceği planlayacağız. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.