NBA Ömer Faruk Yurtseven’i konuşuyor

OzguN

Yeni Üye
NBA ‘de çaylak dönemini geçiren ulusal pivot Ömer Faruk Yurtseven’in son 14 maçtır ortaya koyduğu performans ve istatistiğe yansıyan çift haneli harikulade serileri Philadelphia Sixers maçında da devam etti. 23 yaşındaki basketbolcumuz için Sixers maçı farklı bir kıymet taşıyordu, zira NBA’in en güzel pivotlarından Joel Embiid’a karşı çaba edecekti. Hakikaten ulusal gururumuz Ömer Faruk Yurtseven şaşırtmadı, ortaya koyduğu basketbolla herkesi kendine hayran bıraktı. Başta pota altının endişeli düşü efsane isim Shaquielle O’Neal ve Philadelphia Sixers coachu Doc Rivers, Ömer Faruk Yurtseven hakkında övgü dolu kelamlar sarf etti…

Grubun en skoreri oldu

Kadrosu Miami Heat’in Furkan Korkmaz’ın formasını giydiği Philadelphia Sixers’a 109-98 kaybettiği maçta Ömer Faruk Yurtseven kadronun en skoreri oldu, mesleğinin sayı rekorunu yenidenladı, çift haneli ribaunt alma serisini 14 maça çıkardı ve 8. dublesini yaptı. Üst üste 10 maçtır birinci 5’te başlayan Yurtseven 23 dakika alanda kaldığı kısımda; 22 sayı (1s: 2/3, 2s: 10/12), 11 ribaunt, 1’er asist ve blok üretti. Sixers’ta ise all-star Embiid, 32 sayı ve 12 ribauntluk performansıyla kadrosuna galibiyeti getirirken, birinci 5’te başlayarak 25 dakika alanda kalan Furkan Korkmaz ise 6 sayı ve 2 asistle oynadı.

Shaq: ‘Embiid’in canına okuyor’

Maçın molasında Shaquille O’Neal’ın Heat Tv’ye verdiği dikkat çeken demeç:

Shaq: 77 numara kim?

Muhabir: Ömer Yurtseven

Shaq: Bu çocuğu sevdim. Büyük bir yüreği var. Şu anda da Joel Embiid’i canına okuyor. Onu daha evvel oynarken hiç izlememiştim lakin oyun tarzını fazlaca beğendim.

Rivers: ‘Sinirlerim bozuluyor’

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Philadelphia Sixers coachu Doc Rivers da Yurtseven’in performansını kıymetlendirdi: ”Miami bu biçimde güzel adamları nereden buluyor anlamıyorum… Ne vakit görsem sonlarım bozuluyor” diyerek esprili bir biçimde ulusal oyuncuyu beğendiğini ima etti.