Kyle Weems: Bursaspor’u hafifçee alamayız

OzguN

Yeni Üye
7DAYS EuroCup’ın finalinde temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor , şampiyonluk ismine İtalyan grubu Virtus Bologna’ya konuk olacak. Virtus Bologna’nın daha evvel ülkemizde de oynamış deneyimli isimlerinden Kyle Weems, şiddetli müsabaka öncesi açıklamalarda bulundu.

Bursaspor’un sert oynayan hayli düzgün bir kadro olduğuna dikkat çeken Weems, “EuroCup’ta uzun vakit geçirdim. Uzun vakittir bu kupada uğraş ediyorum. Geri dönüp TOFAŞ periyodundan bu yana baktığınızda dördüncü yıl… hafifçee alamayız. Sahip olduğum her şeyi vermeye hazırım. Bursaspor, fazlaca yetenekli ve sahiden sert oynuyor. Çok düzgün bir koçları var. Belirli ki Yılın Koçu’na sahipler ve bir sürü üst seviye, özverili oyuncuları bulunuyor. Grup halinde bir arada oynuyorlar, topu paylaşıyorlar ve bununla birlikte da büyük anlarda oynamaya hazır isimleri var. Onları biliyoruz, onlar da bizi biliyor. Olağan dönemde iki defa kaşrılaştık ve her iki maç da çok yakın geçmişti. Bence yeterli bir maç olacak. Odaklanmak ve savunma belirleyici olacak. Savunma manasında aktif olduğumuzda Avrupa’nın en uygun kadrolarından biri olduğumuzu düşünüyorum. Bu, benim görüşüm. Ve artık, Hackett ve Shengelia eklemeleriyle savunmamız bence güç kazandı. Savunmada odaklandığımız sürece âlâ olacağımızı düşünüyorum” sözlerini kullandı.