Hakan Demir: Ekibim epeyce yeterli tepki verdi

OzguN

Yeni Üye
Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’ndeki birinci döneminde 8 maçta tek galibiyetle tabana demir atan Manisa Büyükşehir Belediyespor, üst üste 6 yenilginin akabinde yeni çalıştırıcısı Hakan Demir idaresindeki birinci imtihanda Aliağa Petkimspor’u deplasmanda 90-84 yenip nefes aldı. Çok kritik bir galibiyet elde ettiklerini söyleyen Hakan Demir, “Bu galibiyet bizim için, kulüp için hayli kıymetli. Aliağa epey yeterli bir kadro, fazlaca düzgün oynuyorlar. Buraya gelen herkese karşı hayli düzgün oynadılar. Deplasmana geldiğimizde biz de ligin son sırasındaydık. Alışılmış ki bir moral bozukluğu var, güvensizlik var. Rakip bize bakılırsa daha inançlı bir kadro. Maçın ortasında biroldukça iniş çıkış oldu ancak grubum epey yeterli tepki verdi” dedi.

‘Benim için de düzgün bir başlangıç oldu’ diyen Hakan Demir, “Takımımın kapasitesini gördüm. Düzgün olacak inşallah. Manisa Büyükşehir Belediyespor hayli âlâ bir kulüp, fazlaca âlâ bir tertip. Geldiğim andan itibaren bu tertibin hayli güzel bir noktaya gelebileceğini gördüm. İnşallah adım adım yeterli yerlere geleceğiz. Lig hoş, bizim ligin içine girmemizle birlikte lig daha da hoşlaşacak. Olağan maçın sonunda yaşanmaması gereken şeyler oldu lakin keşke olmasa. Güvenlik daha uygun olabilirdi. Aliağa’yı da tebrik ediyorum. Güzel bir çaba oldu. Ekibimi da tebrik ediyorum. yenidendan işin içine girdik diye düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

SON 50 SANİYEDE OYUN 25 DAKİKA DURDU

Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’ndaki Aliağa Petkimspor-Manisa BŞB maçı, bitime 50 saniye kala konuk takım 87-84 öndeyken tribünde yaşanan gerginlik yüzünden 25 dakika durdu. Bitime 50 saniye kala Manisa Büyükşehir Belediyespor oyuncularının eşlerinin ve çocuklarının bulunduğu tribüne birkaç husus atıldı ve bunlardan biri Pako Cruz’un 4 yaşındaki çocuğuna isabet etti. Pako Cruz durumu farkedince tribüne atlayıp ailesinin yanına gitti. Bu sırada o bölgeye diğer unsurlar de atıldı. Olaylar devam ederken hakemler, tribünlerin boşaltılması talimatını verip soyunma odasına gitti. Bu sırada Jeremy Simmons başta olmak üzere Petkimli oyuncular örnek bir davranışla Cruz’un akabinde tribüne çıktı ve Manisalı ailelerinin ziyan görmemesi için etraftakileri yatıştırdı. Maça tribünlerin boşaltılmasının akabinde devam edilirken, kurallar gereği oyun esnasında tribüne çıkan Pako Cruz ise diskalifiye edildi.

DHA