#Haberlershow: AVM’nin geleceği, Hey Gen ile yapay zeka çevirisi, nükleer füzyon

dunyadan

Aktif Üye
Moderatör Anna Kalinowsky, çevrimiçi baş editör Dr. Volker Zota (@DocZet) ve editör Malte Kirchner (@maltekir) #Haberlershow’un bu sayısında aşağıdaki konular hakkında konuşun:

Reklamcılık  • Kutuyu en çok satan ürün haline getirdi: AVM nereye gidiyor? Berlin router üreticisi AVM satılacak. Şirketin uzun bir geçmişi var ve ürünleri birçok evde bulunuyor. AVM bugün nerede? Peki satışın ne gibi bir etkisi olabilir?
  • Elveda Babil koşulları: Hey Gen’in yapay zeka çevirisi dil engellerini nasıl ortadan kaldırıyor? – AI start-up’ı Hey Gen şu anda bir telaş yaşıyor. Kısa videoların dudak senkronizasyonu ile çevirisi hem büyüleyici hem de korkutucu. Artık daha fazla deepfake tehdidi var mı? Dil engelleri kaldırılacak mı?
  • Esasen doğru yolda: Almanya’nın nükleer füzyon stratejisi yok mu? Bir yönetim danışmanlığı, Almanya’nın iyi araştırmacılara sahip olduğunu ancak çok az yatırım yaptığını söylüyor. Ülke nükleer füzyon konusunda geride mi kalacak yoksa bu isteksizlikte mi akıllı davranacak?


Perşembe. saat 17.00. Canlı. Haberler online güncel teknik gelişmeler ve ağ politikaları hakkında konuşuyor. Gösteri öncesi, sırası ve sonrasındaki tartışmalara #Haberlershow etiketiyle tweet atarak katılabilirsiniz. #Haberlershow yayında…Ayrıca yine dahil: bir inek doğum günü, haftanın WTF’si ve zorlu sınav soruları.

Her perşembe saat 17.00’den itibaren canlı yayında


Moderatörlere ve konuklara sorular, yayın sırasında YouTube sohbetinde ve Twitch kanalımızda (twitch.tv/Haberleronline), ayrıca e-posta yoluyla ve Haberler forumunda önceden sorulabilir. Yazı işleri ekibi şimdiden çok sayıda izleyiciyi ve canlı geri bildirimleri sabırsızlıkla bekliyor.

#Haberlershow her perşembe saat 17.00’de çevrimiçi olarak canlı olarak yayınlanıyor. Canlı yayının ardından program YouTube üzerinden ve podcast olarak izlenebilecek ve dinlenebilecek.

Bölümler SD (360p) veya HD (720p) olarak mevcuttur. RSS beslemelerinin bağlantılarını karşıdaki kutuda bulabilirsiniz.


(mki)Haberin Sonu