Giannis Antetokounmpo: Dünyanın en güzeli Stephen Curry

OzguN

Yeni Üye
NBA gruplarından Milwaukee Bucks’ın yıldız basketbolcusu Giannis Antetokounmpo, geçtiğimiz dönem Golden State Warriors ile şampiyonluğa ulaşan Stephen Curry hakkında bir itirafta bulundu.

Milwaukee Bucks’ın medya gününde konuşan Yunan basketbolcu, dünyanın en yeterli oyuncusu olup olmadığına yönelik soruya şu sözlerle şaşırtan bir yanıt verdi:

“Dünyanın en yeterli oyuncularından biri miyim? Ekibimin maç kazanmasına yardımcı olacak kadar olgunlaştım mı? Evet. Fakat ben dünyanın en güzeli miyim? Hayır. Kadrosunu finale taşıyan ve şampiyonluğu kazanmalarına yardımcı olan kişi dünyanın en güzelidir. İki yıl evvel şampiyon olduğumuzda tahminen de dünyanın en âlâ oyuncusu olduğumu düşünerek yatağımda uyuyordum. Ancak artık, hayır. Benim fikrime bakılırsa, kazanan kişi en güzelidir. Dünyanın en âlâ oyuncusunun Steph Curry olduğuna inanıyorum.

NBA ile Avrupa içindeki fark

Geride kalan EuroBasket’te Yunanistan forması ile uğraş eden Antetokounmpo, Avrupa basketbolu ile NBA’i de kıyasladı. Avrupa’daki basketbolun NBA’den daha sıkıntı olduğunu belirten yıldız basketbolcu, “Avrupa’daki basketbol NBA’den daha sıkıntı. NBA’deki yetenek açıkça daha yüksek. Ancak sanırım Avrupa’da basketbol daha ağır oynanıyor. Rakipler size tam saha baskı yapıyor, koridorları kapatıyorlar ve epey daha fizikî oynuyorlar.” dedi.