Frutti Extra Bursaspor Lideri Sezer Sezgin: Avrupa’nın en epeyce konuşulan basketbol ekibiyiz

OzguN

Yeni Üye
Frutti Extra Bursaspor , EuroCup yarı finalinde Andora Prensliği kadrosu Morabanc Andorra’yı deplasmanda 85-68 yenerek, finale yükseldi. Yeşil beyazlı takımın finale yükselmesi kentte büyük bir sevinç yarattı. Frutti Extra Bursaspor Lideri Sezer Sezgin, finale yükselme süreçleri ve maksatları hakkında DHA’ya açıklamalarda bulundu.

Takımın 8 sene evvel kurulduğunu ve kurucu lider olduğunu belirten Sezgin, “Takım birinci kurulduğunda 3’üncü ligden 2’nci lige federasyon tarafınca davet edildi. Bunun akabinde 2’nci ligden 1’inci lige ve Harika Lig ‘e uzanan bir öykümüz var. Muhteşem Lig’deki 3’üncü yılımızda EuroCup’ta final oynamaya hak kazandık. Merdivenleri fazlaca süratli tırmandığımızı düşünüyorum. Çok süratli geldi fakat kent bunu istedi ve hak etti. Bursa, basketbol kenti olma yolunda ilerliyor. Birden fazla kentlerde Üstün Lig’de basketbol ekibi yokken Bursa’da iki tane var. Bu Bursa için büyük bir baht. Basketbolun tanınan kültürde artan ivmesi de kelam konusu. Bursa da bunu avantaja çevirdi. Ekibimiz Üstün Lig’de. Üstün Lig’den daha sonra ikinci EuroCup maceramızda finale kadar uzandık. Gururluyuz, memnunuz. Oyuncularımızla gurur duyuyorum. Topluluğumuzu epey seviyorum. Âlâ ki Bursasporluyum” diye konuştu.

“EV SAHİBİ AVANTAJLI”

Çok güç 3 maç oynayarak finale kaldıklarını söz eden Sezgin, “Partizan’ı Belgrad’da kendi izleyicisi önünde yenmek fazlaca kıymetli ve hoş bir işti. Ardından Olimpija Lubiana maçı bir daha bizim için değerli ve hoş bir maçtı. Gerisinden Andorra galibiyeti geldi. Artık finaldeyiz. Şu an konut sahibi avantajlı. Karşı tarafta ben bahtımızı yüzde 30-40 oranında görüyorum. Yüzde 10’luk bir dilim her vakit mesken sahibi grubundur. Bologna da fazlaca uygun bir grup. 6 tane NBA oyuncuları var. Onlar da buraya hak ederek geldi. Turnuvanın sürprizini biz yaptık. İnşallah bu hoş başlayan kıssayı hoş bir sonla noktalandırırız. Önümüzdeki yılda Bursaspor armasını, Türkiye’nin bayrağını gururla ve onurla sallandırmaya devam ederiz. Biz buraya kadar kentle birlikte getirdik. Muvaffakiyet hepimizin. Bundan daha sonra Eurolig’de oynamak istiyorsak buna birlikte karar vermemiz gerekiyor. Kentin ve kentin ileri gelenlerinin karar vermesi lazım. Bu işin manevi istek boyutundan çok Euroleague’de maddi boyuta evriliyor. Valimiz, Büyükşehir Belediye Liderimiz, merkez ilçe belediye liderleri, sivil toplum kuruluşları, ticaret ve sanayi odaları Bursa kentinin ismini Euroleague’de biraz daha fazla duyurmak istiyorsa daima birlikte oturup karar vermemiz gerek” formunda konuştu.

“AVRUPA’DA EN ÇOK KONUŞULAN GRUPLARINDAN BİRİYİZ”

Başkan Sezgin kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Kupayı kazanmak istiyoruz. Euroleague’e gidip gitmeyeceğimize daha sonrasında karar vereceğiz. Buraya kadar geldik ve bunu büyük bir muvaffakiyetle taçlandırmak istiyoruz. Bursa armasının olduğu her yerde yürekler oynar, bütçeler değil. Bizim yüreğimiz bizi finale kadar getirdi. Oyuncularımı kutluyorum. Partizan maçından daha sonra büyük bir kalabalık bizi karşıladı. Bizleri epeyce memnun ettiler. Çok da hoş sürpriz yaptılar. Salon doluydu. Muvaffakiyetin olduğu her yerde beşerler da sahip çıkıyor. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Tüm Avrupa’nın dilindeler. Her ne kadar deplasmanda da oynasak, iç alanda taraftarın ne kadar itici gücü olduğunu bütün Avrupa biliyor. Biz Avrupa basketboluna hayli süratli bir giriş yaptık. Şu an Avrupa’nın en hayli konuşulan basketbol ekiplerinden bir tanesiyiz.”(DHA)

DHA