Eufy X8 Pro SES testte: çift motorlu ve emme istasyonlu vakum robotu

dunyadan

Aktif Üye
Eufy, aksesuar üreticisi Anker'in bir yan kuruluşudur. İyi kalitede puan alan ve genellikle orijinallerinden az çok önemli ölçüde daha ucuz olan kablolar ve çok daha fazlası ile tanınır. Eufy'nin vakum robotlarına benzer – katı vakum robotları marka altında satılıyor, ancak daha çok orta sınıftalar. Bunun emme istasyonlu X8 Pro SES'te farklı olup olmadığını testte açıklayacağız.
Eufy X8 Pro SES kime en uygun?


Gözünüz X8 Pro SES'teyse bu tam size göre
 • silme işlevi alakasız olabilir

  
  
  
  
 • En yüksek emiş gücü, düzenli sürüşle değiştirilebilir

  
  
  
  
 • iyi navigasyon önemlidir

  
  
  
  
 • temizlik sırasında sürekli ıslık sesi sorun değil

  
  
  
  
 • İnsanlarda ve hayvanlarda saç sorunları söz konusu olduğunda odak noktası iyi performanstır.

  
  
  

Eufy X8 Pro SES, paketin tamamının 400 Euro'ya satıldığı Amazon'da özellikle ucuz.Eufy X8 Pro SES'in temizleme istasyonu ne kadar büyük?


Robot için Eufy, lazer kuleli yuvarlak bir şekle güveniyor. Plastik mahfazanın üst kısmı açılarak toz haznesine erişim sağlanır. Silecek tutuculu su deposu muhafazanın arkasından çıkarılır. Üst kısım siyah gövdeyle hoş bir gri tonda kontrast oluşturuyor. Robot normal boyutlara sahip olmasına rağmen emme istasyonu (SES, toz boşaltma istasyonu anlamına gelir) şaşırtıcı derecede dardır ve aşırı yüksek değildir. Yuvarlatılmış kenarları sayesinde neredeyse narin görünür. Maalesef kablo yönetimi yok. Çok fazla sarf malzemesi yok, her şey teslimat kapsamına dahil.
Eufy X8 Pro SES'in testteki tüm resimleri


Eufy X8 Pro SES


Eufy X8 Pro SES'in bir uygulaması var mı?


Eufy Clean uygulamasına bağlanmak rakiplere göre neredeyse daha kolaydır. Çünkü X8 Pro SES ile cihaz üzerinde herhangi bir tuşa basmanıza bile gerek kalmıyor; robot elektrikli süpürgeyi doğrudan uygulamada bulabilirsiniz. Cihaz ayrıca 2,4 GHz içerdiği sürece karma bir ağa da bağlanıyor.
Uygulamanın kendisi açıktır ve ilgili tüm özellikleri ve bilgileri sunar. Netlik, bir yandan nispeten küçük işlev yelpazesinden, diğer yandan uygulamanın yapılandırılmış yapısından kaynaklanmaktadır. Temel özellikler arasında sanal sınırlar, otomatik ve özelleştirilebilir oda düzeni ve halıdaki emiş gücünün otomatik olarak arttırılması gibi özellikler yer alır. Ancak, silme bezi yerinde olduğunda otomatik halıdan kaçınmayı ve temizlenen her oda için veya tüm görev tamamlandıktan sonra emiş gücü ayarlama özelliğini kaçırdık. İkincisi muhtemelen robottaki nispeten küçük 335 ml'lik toz haznesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle o zaman, temizleme işleminin sonunda bir emme işlemi mantıklı olurdu. Bunun yerine yalnızca zamana bağlı emme mümkündür.
Eufy X8 Pro SES şeritleri çalıştırıyor mu?


Temel navigasyon gerçekten çok iyi. Çok nadir de olsa mobilyaların kenarlarında küçük teklemeler görüldü. Genellikle köşeleri çok sıkı bir şekilde dönerken, birkaç kez onlara takılıp kaldığı ve kurtulmak için aynı hareketi defalarca yaptığı zamanlar da oldu. Bu, yaklaşık bir dakika sonra her seferinde işe yaradı, ancak biraz olgunlaşmamış görünüyor. Bu aynı zamanda otomatik emiş gücü artışı için de geçerlidir. Halı üzerinde araç kullanırken hızlı bir şekilde devreye girse de bazen siz yola çıktıktan sonra uzun süre devrede kalıyor. Neyse ki, genel gürültü seviyesi
Eufy her biri 4000 Pa'lık iki motordan bahsetse de saf emiş gücü yeterlidir, ancak en üst seviyede değildir. Halı üzerinde bile düzenli olarak araç kullanıyorsanız bu bir sorun değildir. Silme işlevi burada daha fazla yer açamayacak kadar ilkel. Pil, testte yaklaşık 100 m² (brüt) dayandı; bu da üst düzey cihazların seviyesinin altında, ancak günlük kullanım için yeterli. Pil seviyesi çok düşükse X8 Pro SES geçici olarak şarj olacak ve ardından temizlemeye devam edecektir.
Fiyat ve alternatifler


Testler sırasında fiyatlar X8 Pro için 299 euro, emme istasyonlu X8 Pro SES için ise 396 euro idi.
Çözüm


Anker'in yan kuruluşunda sıklıkla olduğu gibi, Eufy X8 Pro SES iyi bir vakum robotudur, ancak belirli bir şeyden yoksundur. Veya “saç tarağını” da eklerseniz fiyat biraz fazla oluyor. Navigasyon genellikle çok iyi, tasarım şık ve süpürme sırasındaki temizleme performansı iyi. Ayrıca bir emme istasyonu da bulunmaktadır. Eksik olan, hala istenen fiyata makul bir silme işlevidir. Ultenic TS1 (test raporu) gibi modeller bunu çok daha az parayla yapıyor – utanç verici. Ama “saç tarağı” eksik.
Aşağıdaki makalelerde vakum ve paspas robotları konusunda daha fazla bilgi verilmektedir: