Ergin Ataman: Büyük saygısızlık

OzguN

Yeni Üye
2022 Avrupa Şampiyonası’nda kümesi 2. sırada tamamlayan ve 16’lı çeşitte Fransa’yla eşleşen A Ulusal Erkek Basketbol Takımı’nda coach Ergin Ataman açıklamalarda bulundu. İspanya’ya 72-69 yenildiğimiz son maçta bitime 1:26 kala kenardan topu oyuna sokan Furkan Korkmaz’a çizgiye bastığı için teknik faul çalınmıştı. Başarılı çalıştırıcı, fark 1 sayıyken bu biçimde bir teknik faulün dünyanın hiç bir yerinde çalınmayacağını lisana getirerek “Görüş aldığım tüm hakemler de tıpkı görüşte. Turnuva boyunca yaşadıklarımız ve bize karşı alınan hali gördükten daha sonra burada bir yanılgı değil, arka niyet görüyorum” dedi.

‘Amaç Türk izleyiciye pürüz olmak’

Son 16 cinsinde Fransa ile yarın oynayacakları maçın saatinin değiştirildiğini belirten Ataman, FIBA’nın bu sonucunın büyük bir saygısızlık olduğunu belirterek, “Amaç Türk seyircilerinin Berlin’de salonu doldurmalarına mahzur olmak. Fakat ben bir daha de epey uygunsuz bir saat de olsa gurbetçilerimizin fedakârlık yapıp Ay-Yıldızlı bayraklarla salonu dolduracağına inanıyorum” sözlerini kullandı.