“Elden Ring”: “Shadow of the Erdtree” genişletmesinin ilk fragmanı

dunyadan

Aktif Üye
FromSoftware, yakında çıkacak olan “Elden Ring” genişletmesinin ilk oynanış sahnelerini yayınladı. Videoda yeni ortamlar, yeni silahlar, özel yetenekler ve tabii ki yeni düşmanlar gösteriliyor. “Shadow of the Erdtree” 21 Haziran'da PC, Xbox konsollarının yanı sıra PS4 ve PS5 için yayınlanacak; böylece Elden Ring'in son nesil versiyonlarının oyuncuları da DLC'yi sabırsızlıkla bekleyebilir.

Reklamcılık
“Shadow of the Erdtree” ucuz olmayacak: Steam sayfasına göre genişleme paketinin PC versiyonu etkileyici bir şekilde 40 avroya mal oluyor, bu da genişleme paketinin nispeten büyük olduğunu gösteriyor. Temel oyun gereklidir. “Elden Ring”e başlamak isteyen herkes, ana oyun ve genişletme paketini 80 Euro karşılığında satın alabilir.

Taraftarlar bir yıldır bekliyordu


FromSoftware, Şubat 2023'te, yani neredeyse tam bir yıl önce “Shadow of the Erdtree”yi duyurdu. O zamandan beri “Elden Ring”in ilk DLC'si hakkında sessizlik hakimdi. “Elden Ring” Şubat 2022'de piyasaya sürüldü ve oyun dünyasını kasıp kavurdu. Amansız dövüşleri ve karmaşık zindanlarıyla “Elden Ring”, FromSoftware'in önceki “Dark Souls” oyunlarını başarılı kılan unsurları özünde koruyor. Çok sayıda keşif fırsatı ve alternatif ilerleme yolları içeren açık oyun dünyası, oyunu önceki “Souls” oyunlarına göre çok daha erişilebilir hale getirdi.

“Erdtree” DLC'sine ek olarak bir mobil yeni sürüm de şu anda üzerinde çalışılıyor. Reuters'e göre Çinli teknoloji grubu Tencent, “birkaç düzine kişiyle” mobil versiyon üzerinde çalışıyor. Cep telefonlarında “Elden Ring”in limanı olması pek mümkün değil. Bunun yerine Tencent, görünüşe göre “Elden Ring” markasını temel alan ve Reuters'e göre “Genshin Impact” mobil oyununa benzeyen bir yan ürün geliştirmek istiyor. Mobil oyunlarda her zaman olduğu gibi oyunun ücretsiz oynanacağı ve mikro işlemlerle finanse edileceği söyleniyor. Ancak gelişme yavaş ilerlemektedir.


(Orası)Haberin Sonu