Doğadaki ruh halleri: Haftanın fotoğrafları (KW 07)

dunyadan

Aktif Üye
Özellikle artık günlerin yeniden biraz uzamaya başladığı şu günlerde, sabah ve akşama doğru bazen etkileyici ışık halleri ve bulut görüntüleri oluyor. Gökyüzü tüm renkleriyle parlamaya başlar. Doğada olduğunuzda, iyi bir doğa fotoğrafı için tüm malzemelere zaten sahipsiniz. Doğru hizalama, perspektif ve kompozisyon ile hareketli motifler oluşturulur.

Bu hafta için seçtiğimiz Günün Fotoğrafları, bu bileşenlerin tümünü veya en azından birçoğunu bir araya getiriyor. Başlıklı resmi beğen pollard söğütleri akşam gökyüzünde Baltık Denizi’ne doğru bir yerde. Fotoğrafçı Claus Labens, Mecklenburg’daki caddeyi buldu ve doğru zamanda doğru yerdeydi.

Galeri fotoğrafçısı ‘mannix’, Cumartesi gününden fotoğraf için sensöründe rüya gibi bir kış manzarası oluşturmak için özel bir tersine hava durumunu kullandı. Don sırasında, nemli hava kütleleri orman manzarasındaki tüm ağaçları, çalıları, otları ve çitleri pamuk beyazı buzla kapladı.

Fotoğraf Walchensee Andreas Schwager, gün batımından sonra aniden değişen bir akşam gökyüzünden yaşıyor. Sıcak ışık, gölün hafifçe dalgalanan su yüzeyine yansır ve resmin romantik havasını yaratır.

Fotoğraf galerimizde daha heyecan verici fotoğraflar bulabilirsiniz.

Hava inversiyonu

Galeri fotoğrafçısı ‘mannix’, “Fotoğraf, Doğu Hessian dağlık bölgelerindeki Vogelsberg üzerinden veya daha doğrusu üzerinden yapılan günlük bir gezi sırasında çekildi” diyor. “Manzara fotoğrafçılığının bir arkadaşı olarak meteoroloji ile de ilgilendiğim için, gezide hava koşullarının tersine dönmesi nedeniyle beni nelerin beklediğine dair bir önseziye sahip oldum. Ovalardan yeni irtifa kazandım, manzara değişti, ışık değişti. ve beyaz hakimiyet kazanmış, küçük orman girişinde bu sahneyi gördüm.Kısa bir süre dışarı çıkıp yol kenarından fotoğrafladım.Son işlemede görüntü düzenlemesi biraz düzeltildi ve kış görünümünü desteklemek için renk sıcaklığı 5000 Kelvin’e düşürüldü ve poz biraz artırıldı.”
Canon EOSRP | 85 mm | ISO 160 | f/4.0 | 1/166 sn
(Resim: maniks)

c't photography'dan daha fazlası

c't photography'dan daha fazlası

(dolma kalem)

Haberin Sonu