Didem Akın: Çok değerli transferler yapıldı

OzguN

Yeni Üye
Fenerbahçe Bayan Basketbol Ekibi’nin eski menajeri Didem Akın, Amatör Spor Haftası aktiflikleri kapsamında düzenlenen aktiflikte minik basketbolculara deneyimlerini aktardı. Eski basketbolcu olarak minik basketbolcularla hoş anlar yaşadıklarını lisana getiren Didem Akın, “Takım sporu her vakit epey kıymetli. Ekip sporunun ileride onlara hayli faydalı olacağını düşünüyorum. Aileler okul diye diretmemeli, sporun eğitimle birlikte gitmesi lazım. Sporun ömrümüzde olması lazım bilhassa küçük yaşlarındaki çocuklar için. Okullarda vücut eğitimi hocalarına eğitim verilmesi lazım. Küçük çocuklarla irtibat kurabilmek hayli önemli” diye konuştu.

“FENERBAHÇE BAYAN BASKETBOL GRUBU ÇOK DEĞERLİ TRANSFERLER YAPTI”

Fenerbahçe Bayan Basketbol Grubu’nun bu sene fazlaca önemli bir yatırımlar yaptığını lisana getiren Didem Akın, “Her sene yapıyor lakin bu yılki fazlaca farklı epey kıymetli transferler yaptı. Antrenörünü değiştirdi. Umarım o daima istediğimiz Avrupa şampiyonluğunu bu sene konutumuza getirirler” biçiminde konuştu.

“HER VAKİT HASRET VAR”

Didem Akın, her vakit Fenerbahçe Bayan Basketbol Kadrosu’na hasret duyduğunu belirterek, “Onların başarılı olduğunu görmekten ben çok memnunluk duyuyorum. Sonuçta biz altyapıyı kurduk onlar devam ettiriyor. Bundan dolayı gurur duyuyorum. Ulusal gruplar düzeyinde de muvaffakiyet elde etmemiz gerekiyor. Bu da altyapılara ehemmiyet vermekle başlıyor. Altyapılardan âlâ oyuncular yetiştirmek lazım bu da rekabetle olur. Sponsorlarla olur hepsi bir ortada olursa bayan basketbol ön plana çıkar” tabirlerini kullandı.

Mustafa AKIN / İSTANBUL, (DHA)