Bahçeşehir Koleji’nden Muhammed Baygül: Biz ekip olarak her şeyin farkındayız

OzguN

Yeni Üye
FIBA Avrupa Kupası Final birinci maçında yarın deplasmanda İtalyan takımı Unahotels Reggio Emilia ile karşı karşıya gelecek olan Bahçeşehir Koleji, rövanş müsabakası öncesi avantajlı bir skor ile Türkiye’ye dönmek istiyor.

Bahçeşehir Koleji, FIBA Avrupa Kupası Final birinci maçında yarın TSİ 21.30’da Unahotels Reggio Emilia deplasmanda oynayacağı müsabakanın hazırlıklarını yaptığı idman ile tamamladı. Müsabaka öncesinde Bahçeşehir Koleji’nde grubun deneyimli isimlerinden Muhammed Baygül, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Kupayı almanın hem oyuncu hem ekip tıpkı vakitte Türk basketbolu için değerli olduğuna dikkat çeken Muhammet Baygül, “Takım olarak uygun durumdayız. 80 dakikamız kaldı. Bir deplasmanda bir de içerde olmak üzere 2 maç oynayacağız. Artık sona geldik, final oynayacağız. İki kadronun da amacı kupayı almak. Dediğim üzere inşallah bu 80 dakikanın sonunda kupaya uzanan taraf biz oluruz. Her oyuncunun mesleği sonlandıktan daha sonra benim bir Avrupa kupam var diyebilmesi bir ayrıcalıktır. Ben o denli düşünüyorum. Olağan ki kulübümüz ortasında değerli. Yapılan yatırımın karşılığını almak açısından hayli değerli bir kupa. Ayrıyeten Türk basketbolu için de değerli bir kupa. Sonuçta Avrupa kupası. Biz ekip olarak her şeyin farkındayız, şuurundayız. Yarın da bunun karşılığını alabilmek için âlâ bir maç oynayıp, kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

“her insanın gerimizde olduğunu bilmek ayrıyeten bizi motive ediyor”

İstanbul’da yaptıkları son idman daha sonrasında oyuncuların aileleri tarafınca hazırlanan dayanak görüntüleriyle ilgili kanıları sorulan Muhammet Baygül, “Kesinlikle onu biz ortamızda konuştuk. Açıkcası ailelerden bu biçimde bir bildiri geleceğine dair kimsenin de haberi yokmuş. Antrenman sonunda ekrana yansıttıklarında yavaşça bir şaşkınlık oldu. Görüntüleri izledik. Sahiden her insanın de güzeline gitti, hoş bir imajdı. Dediğim üzere aslına bakarsanız hazırdık maça, her insanın ardımızda olduğunu bilmek ayrıyeten bizi motive ediyor. Bakalım kararınu inşallah yarın alacağız” sözlerini kullandı.

DHA