Artırılmış gerçeklik nedir ve örnekleri ?

Koka

Global Mod
Global Mod
Artrlms Gerceklik Nedir?

Artrlms gerceklik, gerceklikle veya gerceklige eklenmis sanal gerceklik unsurlarndan olusan bir bilgi ortamdr. Artrlms gerceklik, cevresel verileri kullanarak kullancya katmanl gercekligin bir karsmn sunar. Sanal gerceklikten farkl olarak, artrlms gerceklik, yeni gerceklik unsurlarn gerceklik bazna ekleyerek kullancya gerceklik ortamnda farkl bilgiler sunar. Artrlms gerceklik, kullancnn gercek ortamdaki deneyimini gelistirmek icin kullanlr.

Artrlms Gerceklik Ornekleri

Artrlms gerceklik, cesitli alanlarda kullanlmaktadr. Asagdaki orneklerden birkacn gorebilirsiniz:

Teknolojik Endustriler: Teknolojik endustrilerde artrlms gerceklik kullanlarak, tasarm, uretim ve egitim alanlarnda gelistirilmis teknolojik ekipmanlar sunulmaktadr. Bu teknolojik cihazlar, tasarm, uretim ve egitim icin kullanclara gercek ortamda farkl bilgiler sunmaktadr.

Saglk: Saglk alannda artrlms gerceklik teknolojisi, cerrahi simulasyonlar, hasta egitimi ve teknik egitim gibi alanlarda kullanlmaktadr. Artrlms gerceklik, cerrahlarn daha iyi ayarlamalar yapmasn saglamakta ve cerrahlarn daha iyi ve daha dogru sonuclar elde etmesini saglamaktadr.

Egitim: Artrlms gerceklik, egitim alannda farkl konular kavramak icin kullanlmaktadr. Artrlms gerceklik, ogrencilerin bir dersi daha kolay ve etkili ogrenmesini saglamaktadr. Ogrenciler, artrlms gerceklik araclgyla farkl konular daha kolay anlayabilecekleri, gorsel ve sesli unsurlarla anlatlms sanal dunyalara girebilmektedirler.

Artrlms gerceklik, cesitli alanlarda kullanlmaktadr. Artrlms gerceklik, kullancya gercek ortamda farkl bilgiler sunmaktadr. Artrlms gerceklik, teknolojik endustriler, saglk ve egitim alanlarnda kullanlmaktadr.