Amazon: Prime Video 2024’ten itibaren reklam gösterecek

dunyadan

Aktif Üye
Abonelik tabanlı Amazon yayın hizmeti Prime Video’nun Alman kullanıcıları da 2024’ten itibaren reklam görecek. Prime üyelerine daha fazla içerik sunabilmek ve bu yatırımları uzun vadede daha da artırmak amacıyla Prime Video başlıkları şunları içerecek: ABD’li şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki yıldan itibaren sınırlı reklam yayınlanacağını duyurdu. Prime üyeliğin fiyatında herhangi bir değişiklik olmamalıdır. Prime aboneliğinin maliyeti şu anda 9 Euro’dur.

ReklamcılıkHaberler çevrimiçi olarak sorulduğunda Amazon, reklam miktarı hakkında özel bir bilgi vermedi. Devam eden programlarda özel TV kanallarından ve diğer yayın sağlayıcılarından daha az reklam göstermek istediklerini söylediler. Ayrıca yeni bir reklamsız seçeneği de olacak, ancak dipnota göre canlı spor içerikleri hâlâ reklam içerecek. Amazon bu ek seçeneğin fiyatını henüz açıklamadı.

Prime Video yayın hizmeti, kullanıcıların örneğin Amazon’dan da ürün sipariş edebildiği aboneliğin bir parçasıdır ve bu durumda teslimat maliyeti yoktur. Bu aynı zamanda yalnızca rastgele oynatmada kullanılabilen sınırlı bir müzik akışı hizmetini de içerir. Amazon’da sınırsız müzik akışı, Amazon Music Unlimited adlı ayrı bir aboneliktir ve aylık 10 avroya mal olur. Ağustos ayında bunun fiyatı artırıldı. Ayrıca Amazon, Amazon Freevee adında, reklamlarla desteklenen ancak Prime Video kapsamını sunmayan ücretsiz bir video yayın hizmeti de sunmaktadır.


(akşam)Haberin Sonu