Açık hava turizmi, Paris’teki ‘Salon Destinations Nature’da Toskana teklifi

yasader

Aktif Üye
Açık hava turizmi açısından Toskana’nın sunduğu teklif, bugün 16 Mart Perşembe ve 19 Mart Pazar gününe kadar Paris Expo-Porte de Versailles’da açılacak olan ‘Salon Destinations Nature’ın 38. baskısının kahramanları arasında olacak. Yürüyüş dünyasına adanmış, tüm biçimleriyle anlaşılan ve tüm alanlarında temsil edilen en önemli uluslararası etkinliklerden biridir.

Toscana Promozione Turistica, tamamen açık hava turizmine özgü teklif segmentlerini temsil etmek ve teşvik etmek için tasarlanmış 60m2’lik standında (pavyon 4 – E 106’da) Toskana tekliflerini Fransa’ya getirecek: doğa ve spor, yavaş turizm ve gezilerle bölgenin keşfi , bisiklet ve yürüyüş, sürdürülebilir ve erişilebilir turizm.

Dün öğleden sonra, Salonun resmi açılışının bir önizlemesi olarak, Les Galeries Lafayette’in dördüncü katındaki Salon Opéra’da özel bir etkinlik düzenlendi ve bu etkinlikte Toskana destinasyonu Fransız basınına tanıtıldı. Gazeteciler, Toskana bölgelerini ve Chianciano, Saturnia, Gambassi ve Cascina kaplıcalarını tanıtmak için düzenlenen bir çalıştay sırasında Salon’da bulunan sekiz Toskana bölgesiyle (Maremma Nord, Mugello, Pistoia ve Montagna Pistoiese, Lunigiana, Arezzo, Chianti, Casentino) bir araya geldi. . Toskana kaplıcalarının sunduğu en yenilikçi spa uygulamalarının denendiği etkinlikte Toskana ürün ve yemeklerinin tadına bakıldı.

Ayrıca dün de Toscana Promozione Turistica ile Comité Régional de Tourisme Centre-Val de Loire (CRT) arasında iki turizm destinasyonunun ortak tanıtımına yönelik işbirliğine imza atıldı. İmza törenine Ekonomi ve Turizmden Sorumlu Meclis Üyesi Leonardo Marras, Val de Loire Bölgesi Başkanı Bonneau, Toscana Promozione Turistica Direktörü Francesco Tapinassi ve CRT Başkanı Pierre Alain Roiron katıldı.

Meclis üyesi Marras, “Açık hava segmenti, ekonomik açıdan da giderek daha fazla önem kazanıyor. Ve Toskana kararlı bir şekilde buna odaklanmaya karar verdi. Doğrudur, biz sanat ve kültür bölgesiyiz, Rönesans’la ve bize miras kalan, her yere dağılmış tüm hazinelerimizle ünlüyüz. Ama aynı zamanda deniz ve kırlar, tepeler, dağlar ve bu bölgenin ziyaretçiye sunabileceği doğa ile doğrudan temas için birçok fırsat için ünlü bir destinasyonuz. Kayak, trekking, bisiklet turizmi ve sürekli gelişen ve genişleyen yol ağı. Her zaman sürdürülebilirliğe ve tüm bu alanların korunmasına, aynı zamanda daha az ziyaret edilen ancak insanlara deneyimler yaşatabilen ve seyahat motivasyonlarını harekete geçirebilen alanların yeniden canlandırılmasına da dikkat ederek”.