Zeljko Obradovic: ‘niçin genç oyuncular az mühlet alıyor?’ diye sorarsanız…

OzguN

Yeni Üye
Adriyatik Ligi olağan döneminin 11. hafta müsabakasında Partizan, alanında konuk ettiği FMP Meridian’a karşı zorlansa da maçı 90-86’lık skorla kazanmayı başardı. Partizan başantrenörü Zeljko Obradovic, alınan galibiyete karşın basın toplantısında sonluydu.

Genç oyuncuların performansından şad olmadığını öfkeli bir biçimde belirten Obradovic, şu sözleri kullandı: “Maçtan evvel söylemiş olduğim üzere bugün fazlaca formda bir rakibe karşı uğraş ettik. 35 dakika boyunca fazlaca âlâ basketbol oynadık, kalan 5 dakika hakkında ise yorum yapmak istemiyorum. Hak eden oyuncuları galibiyetten dolayı kutluyorum, ayrıyeten bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum.

Özellikle genç oyunculara değinmek istiyorum: Bugün son derece motivelerdi, hepsi inanılmaz oynadılar, büsbütün oyun sistemimizin içerisinde kaldılar. Bu sebeple hepsini kutlarım (ironik biçimde). Bugün basketboldan anlayan herkes maçın son 5 dakikasını izlediğinde neyin ne olduğunu anlamıştır, her şey fazlaca açık. Bu oyuncuların rakibi hafifçee aldıklarını sanmıyorum, bence daha fazlaca yeterlilikleriyle alakalı bir durum. Bana daima ‘niçin genç oyuncuları oynatmıyorsunuz?’ diye soranlara sesleniyorum: Şayet bana tekrar bu biçimde bir soru sorarsanız size FMP maçının son 5 dakikasını izlemenizi söyleyeceğim.

Bugün Papapetrou sakatlığı niçiniyle oynamadı. Gregor Glas sabah bir rahatsızlık yaşadı, Aleksa Avramovic de birebir biçimde. Balsa Koprivica aslına bakarsan bir müddetdir ortamızda yok. Elimde oynatabileceğim 16 oyuncu var ve bu isimlerden oynamayı hak eden 12’si ortamızda olacak. Mesleğim boyunca genç oyuncuları anlamak için fazlaca çalıştım, daima onlarla özel ilgilenip elimden geldiğince talih vermeye çabaladım. Şayet hala ‘niçin genç oyuncular az mühlet alıyor?’ diye soruyorsanız bence Adriyatik Ligi websitesinin istatistikler kısmına bir göz atın. Her şey apaçık ortada.” (Eurohoops)