Yeşil altın turizmi için Toskana tanıtım anlaşması ve Petrol Şehri

yasader

Aktif Üye
Toskana Turist Tanıtımı ve Ulusal “Petrol Şehri” Derneği, petrol turizmini teşvik etmek ve yaşam tarzlarını ve manzaraları temsil eden üretimimizin bilinçli tüketim kültürünü yeniden başlatmak için bir araya geliyor.
“Petrol Şehri” ile Toskana Bölgesi arasında 2018 yılında imzalanan önceki mutabakat zaptı uyarınca, bu sabah tarım-gıdadan sorumlu başkan yardımcısı ve meclis üyesi Stefania Saccardi ve turizmden sorumlu meclis üyesi Leonardo Marras’ın huzurunda, imza Toscana Promozione Turismo Direktörü Francesco Tapinassi ve “Città dell’olio” derneği başkanı Michele Sonnessa tarafından imzalanan anlaşmanın imzaları, bölgesel koordinatör Mario Agnelli, başkan yardımcısı Marcello Bonechi ve direktör eşliğinde gerçekleşti. Antonio Balenzano.

Anlaşma, tarım ve turizm departmanları ile ticaret odası sisteminin işbirliği sayesinde, mutfak geleneği ve bölgenin mükemmelliği ile bağlantılı bir turist teklifinin geliştirilmesine olanak tanıyan “Vetrina Toscana” ile yakından bağlantılı bir pilot projeyi başlatıyor. bölgesel üretim: aynı zamanda peyzajların korunmasına, turizm sayesinde özellikle iç alanların sürdürülebilir kalkınmasına da yanıt veren, üretimin yeniden başlatılmasına ve sızma zeytinyağının kalitesine ilişkin bilgiye, sağlığa faydaları ve doğru kullanımına odaklanan eylemler mutfakta.

Çerçeve anlaşma, restoranlarda, mağazalarda, üretim ve işleme şirketlerinde gerçekleştirilecek ortak markalama eylemlerinin iletişimde etkili sinerjiler yaratmasını ve daha sonra ulusal pazar için kopyalanabilecek bir “petrol turizmi” modelinin yaratılmasını amaçlamasını öngörüyor. uluslararası.

Tarımsal gıda Saccardi’nin başkan yardımcısı ve meclis üyesi, “İklim ve üzerine çöken sinek nedeniyle, özellikle petrol için zor bir yılda önemli bir aşama” dedi. Şimdiden petrol kampanyasına kadar bazı şeylerin değişebileceğini umalım. Ancak zor bir yıl olduğundan, yalnızca sizin için iyi ve iyi olmakla kalmayıp aynı zamanda tepelerimiz ve bölgemizin güzelliği için de temel bir ürün olan bu gıdayı yeniden piyasaya sürmeye ve değerini yükseltmeye çalışmak önemlidir. Bu nedenle, petrolün de turizm döngüsünün bir parçası olmasını sağlamanın Toskana’nın, şarapta olduğu gibi petrolü de bir cazibe unsuru haline getirmek için çabalaması gereken bir zorluk olduğuna inanıyorum. Petrol turizmi yasasını çıkarmamız tesadüf değil ve petrol fabrikalarının giderek daha güzel yerler ve şarap imalathaneleri gibi olası turistik yerler haline gelmesi de tesadüf değil. Petrolümüzün kaliteli bir ürün olduğunu insanlara anlatmayı başarırsak, şarabın bölgemiz için elde ettiği sonuçlara daha da yaklaşabileceğimize inanıyorum”.
Turizm konseyi üyesi Leonardo Marras, “Petrolün çağrıştırıcı değerinin bugün keşfedilmediğini” söyledi; hem bir ürün olarak, hem de doğanın, sağlığın ve Toskana’nın bir simgesi olarak. Toskana’da doğan Toskana petrol şehri derneğinde de çokça yer alan kavramlar, bölgemizin ayırt edici özellikleridir. Bugün imzaladığımız anlaşma, Vetrina Toscana’nın tüm tarımsal üretim dünyasını ve Toskana yiyecek ve şaraplarını seyahate bağlayan yeni yaklaşımını pekiştirmesine yönelik bir adım daha atıyor. Ve böyle bir anlaşmanın yapılabilmesi, Vetrina Toscana’nın attığımız ilk adımlardan bu yana büyük bir dikkatle takip etmeyi planladığı bu rotayı güçlendiriyor ve bizi pekiştiriyor.”

Francesco Tapinassi şöyle açıklıyor: “Bu, Vetrina Toscana ile birkaç ay içinde yaptığımız üçüncü anlaşma ve bundan memnunuz. Petrol Şehirleri ile yapılan anlaşma belirleyici bir adımı temsil ediyor çünkü ulusal düzeyde petrol turizmi büyüyen bir olgu haline geldi. Gözlemevi’nin verileri, çağdaş turistin giderek diğer seyahat motivasyonlarıyla bütünleşebilecek yeni deneyimler aradığını, bunun farkında olan ve bugün bahsettiğimiz durumda “petrol, petrol” gibi tipikliğin somut unsurlarını arayan bir turist olduğunu doğrulamaktadır. turizme yönelik organize edilmiş olma avantajına da sahiptir. Bu nedenle, yalnızca zeytinliklerde yürüyüş yapma fikri değil, aynı zamanda bir yandan büyük gıda üretimini sunan, diğer yandan Toskana manzarasını simgeleyen yeni anlatı mekanizmaları yaratma fikri. Petrol, her şeyden önce turist akışlarının yeniden konumlandırılmasına katkıda bulunma ve aynı zamanda temel fikirle karakterize edilen peyzaj olan bu bölgenin ana ayırt edici unsurunu koruma fikriyle hakkında konuşmaktan keyif alacağımız harika bir üründür. insanın seçimine göre yaygın olan güzellik”.

“Bize Toskana’da petrol turizmini teşvik etmek için güçlerimizi birleştirme fırsatı verecek olan bu değerli ortaklıktan son derece gururlu ve memnunuz. Bugüne kadar 462 üyesi bulunan 58 Petrol Şehri ile Toskana en fazla üyeye sahip bölgedir. Toskana, “Zeytin Ağaçları Arasında Yürüyüş”, “Zeytinliklerde Atıştırmalık”, “Sandalyede Petrol” ve yüzlerce turistin bir araya geldiği Ulusal Petrol Turizmi Yarışması gibi önemli ulusal etkinliklere en aktif katılım gösteren ülkeler arasında yer alıyor. Petrolle bağlantılı teklifler, çoğunlukla Toskana. Bu anlaşma sayesinde, Toskana Bölgesi’nin prestijinin, Toscana Promozione topraklarıyla bağlantısının, tarım ve turizm becerilerini birleştiren “Vetrina Toscana”nın varlığının ve son olarak bunun mümkün kılınmasının temelleri atılıyor. Petrol Şehirleri Başkanı Michele Sonnessa, Toskana’nın Hükümet tarafından yetkilendirdiği gıda ve şarap turizmi alanında İtalyan bölgelerinin koordinasyon rolü açısından diğer bölgelerde de kopyalanabilecek takip edilecek bir model” dedi.

Şu anda Toskana petrol şehirlerinde 460’ı ulusal düzeyde olmak üzere 56 belediye bulunmaktadır. Yaklaşık otuz yıl önce Larino’da (Molise) kurulan ancak merkezi Siena’daki Villa Sansedoni’de bulunan derneğin, bundan sonra Toskana’da ortak bir eylemle geliştirilecek ulusal etkinlikleri planlanıyor. Bunlar arasında “Zeytin ağaçları arasında yürüyüş”, “Zeytinlikte atıştırmalık”, “Sandalyede yağlama” yer alıyor.

Dahası, petrol turizmine ilişkin ulusal bir yarışma, çoğunluğu Toskana’dan olmak üzere, petrolle ilgili yüzlerce teklifin seçilmesini mümkün kılmıştır. Önemli örnekler arasında Siena surlarındaki zeytin ağaçları arasında çok sayıda katılımcının ilgisini çeken son seyahat programı yer alıyor: Lorenzetti’nin Buongoverno freskinde görülenlerin aynısı.