Unahotels Reggio Emilia-Bahçeşehir Koleji maçı (CANLI)

OzguN

Yeni Üye
Basketbol FIBA Erkekler Avrupa Kupası’nda gurur günümüz… Yarı finalde Hollanda temsilcisi ZZ Leiden’ı 77-71 ve 90-82 devirerek final bileti alan Bahçeşehir Koleji, Türk basketbol tarihinin en değerli maçlarından birine bu akşam çıkıyor.

Temsilcimiz, FIBA Avrupa Kupası finali birinci maçında bugün İtalya’nın Unahotels Reggio Emilia ekibiyle deplasmanda kozlarını paylaşıyor. Bahçeşehir Koleji, İstanbul’da oynanacak rövanş öncesinde avantajlı skoru alarak Türkiye’ye dönmeyi hedefliyor.

İki maç üzerinden yapılacak finalde rövanş, 27 Nisan Çarşamba günü Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda oynanacak.

Unahotels Reggio Emilia-Bahçeşehir Koleji maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

Unahotels Reggio Emilia-Bahçeşehir Koleji maçı bu akşam 21.30’da oynanacak. Dev müsabaka NTV ekranlarından naklen yayınlanacak. Müsabakanın bilgileri ve canlı anlatımı ise fanatik.com.tr’de olacak…

DEV MAÇ ÖNCESİ ÖZEL AÇIKLAMALAR

Müsabaka öncesinde Bahçeşehir Koleji Basketbol Grubu Genel Menajeri Alpaslan Aydın, Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak ve ekibin deneyimli isimlerinden Muhammed Baygül, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

ALPASLAN AYDIN: BEN BURADAN BİR GALİBİYET ÇIKARACAĞIMIZA İNANIYORUM

Emilia karşısında âlâ bir sonuç alarak Türkiye’ye döneceklerine inandığını belirten Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi Genel Menajeri Alpaslan Aydın, “Heyecanlı ve seyri hoş bir maç olacak o kesin. Rakip son senelerda formu çok düzgün olan bir grup ancak bizde hazır geldik, son iki maçımızı kazanarak geldik. Biz de formdayız. Ben buradan bir galibiyet çıkaracağımıza inanıyorum. Uygun bir sonuçla Türkiye’ye döneceğimize inanıyorum. Biz hazırız inanıyoruz, inşallah başaracağız. Biz daha evvel bu kupaya katıldık, pandemi sebebiyle yarıda kaldı. Bu sene tekrar katıldık, 4’üncü yılımız Muhteşem Lig ‘de. Bu sene bu yatırımların karşılığını alacağız inşallah, bir kupayla taçlandıracağız. Türkiye’ye Türkiye’deki herkese bu kupayı armağan edeceğiz” halinde konuştu.

ERHAN ERNAK: ÇOK KONSANTREYİZ, ÇOK İSTEKLİYİZ

Müsabakaya hazır olduklarını belirten Bahçeşehir Koleji Başantenörü Erhan Ernak, “Çok konsantreyiz, fazlaca istekliyiz. Basketbol Muhteşem Ligi maçlarından ötürü fazlaca uzun bir hazırlık talihimiz olmadı ancak bunu yaptığımız toplantılarla, son bir iki idmanda çözmeye çalıştık. Hazırız diyebilirim” diye konuştu.

“BİZDEN ÇOK UZAKTA OLAN AİLELERİMİZİ YANIMIZDA HİSSETTİK”

İstanbul’da gerçekleştirilen son idman daha sonrasında oyuncuların ailelerinden gelen imajları içeren görüntülü sürprizin kendilerini epeyce duygulandırdığı belirten Ernak, “Antrenmanın tam sonu, her insanın yorgun olduğu, tam konutlarımıza dağılacakken bir anda bu biçimde bir görüntüyle karşılaştık. Sahiden epey hoş bir sürpriz oldu, epeyce duygulandık. Bizden hayli uzakta olan ailelerimizi yanımızda hissettik, burada da kendi konutumuzda üzere hissedeceğiz kendimizi” formunda konuştu.

“AVRUPA ÇOK DAHA TARİFSİZ”

Genç ve muvaffakiyete aç bir kulüp olduklarını belirten Ernak, “Mutlaka her kupa, yarıştığınız her lig, apayrı motivasyonlar lakin bilhassa Avrupa hayli daha tarifsiz. Bilhassa bizim üzere birçok atleti genç olan bir kulüp için. Sahiden aç olduğumuz bir durum umarım hoş bitireceğiz” diyerek kelamlarını noktaladı.

MUHAMMET BAYGÜL: EKİP OLARAK HER ŞEYİN FARKINDAYIZ, ŞUURUNDAYIZ

Kupayı almanın hem oyuncu hem ekip tıpkı vakitte Türk basketbolu için değerli olduğuna dikkat çeken Muhammet Baygül, “Takım olarak düzgün durumdayız. 80 dakikamız kaldı. Bir deplasmanda bir de içerde olmak üzere 2 maç oynayacağız. Artık sona geldik, final oynayacağız. İki grubun da gayesi kupayı almak. Dediğim üzere inşallah bu 80 dakikanın sonunda kupaya uzanan taraf biz oluruz. Her oyuncunun mesleği sonlandıktan daha sonra benim bir Avrupa kupam var diyebilmesi bir ayrıcalıktır. Ben o denli düşünüyorum. Alışılmış ki kulübümüz ortasında kıymetli. Yapılan yatırımın karşılığını almak açısından epeyce değerli bir kupa. Ayrıyeten Türk basketbolu için de kıymetli bir kupa. Sonuçta Avrupa kupası. Biz kadro olarak her şeyin farkındayız, şuurundayız. Yarın da bunun karşılığını alabilmek için yeterli bir maç oynayıp, kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

“HERKESİN GERİMİZDE OLDUĞUNU BİLMEK AYRIYETEN BİZİ MOTİVE EDİYOR”

İstanbul’da yaptıkları son idman daha sonrasında oyuncuların aileleri tarafınca hazırlanan takviye görüntüleriyle ilgili niyetleri sorulan Muhammet Baygül, “Kesinlikle onu biz ortamızda konuştuk. Açıkcası ailelerden bu biçimde bir bildiri geleceğine dair kimsenin de haberi yokmuş. Antrenman sonunda ekrana yansıttıklarında yavaşça bir şaşkınlık oldu. Görüntüleri izledik. Nitekim her insanın de güzeline gitti, hoş bir manzaraydı. Dediğim üzere aslına bakarsan hazırdık maça, her insanın ardımızda olduğunu bilmek ayrıyeten bizi motive ediyor. Bakalım kararınu inşallah alacağız” tabirlerini kullandı.