Turizm, Marras'ın ABD misyonu başarılı: “Toskana'nın imajı daha güçlü”

yasader

Aktif Üye
Turizm ve ekonomi konseyi üyesi Leonardo Marras'ın ABD misyonu başarıyla sona erdi. Toscana Promozione Turistica'nın düzenlediği, Miami, Washington ve New York'ta duraklayan tanıtım turunun adı “Toskana'yı diğer mercekten keşfedin”. Marras, 24 turizm şirketinin temsilcisiyle birlikte çok sayıda tur operatörüne, seyahat acentesine, seyahat danışmanına (Miami'de 64, Washington'da 58 ve New York'ta 64) ve Amerikan uzman basınından 61 gazeteciye 'Toskana destinasyonu'nu tanıttı. New York Post, New York Times, Lonely Planet dergisi, Forbes, BBC ve BBC travel, Washington Post, National Geographic, NBC Universal, Miami Herald gibi prestijli gazetelerden.

Tur sırasında görülen yoğun ilgiyi yorumlayan Marras, “Bölgemizin ABD pazarı için çekiciliği şüphesiz ve rakamlarla da kanıtlanıyor” dedi. Pandemiden sonra yeniden açıldıktan bu yana birçok Amerikalı, kesinlikle büyük kültürel mirasın cazibesine kapılan Toskana'yı seçti. ama aynı zamanda iyi yaşamdan, konukseverliğin kalitesinden ve tabii ki topraklarımızın güzelliğinden de. Bu misyon, daha az bilinen gerçekler ve alternatif bakış açıları önererek Toskana'nın imajını pekiştirmek ve tanıtım faaliyetlerimizi güçlendirmek için mükemmel bir fırsattı.”

Miami ve Washington'daki tanıtım gezileri, ABD'li operatörlerin Toskana turist teklifine yönelik coşkusunu doğruladı ve delegasyon için, Amerikan pazarının çıkarlarının gelişimi hakkındaki bilgilerini derinleştirme fırsatı oluşturdu. New York'ta Marras ve Toskana heyeti, İtalyan Kültür Enstitüsü'nde kurulan ve Peccioli Belediyesi'nin (Pi) deneyimine ve atık döngüsünün yönetimini sanatsal yaklaşımla birleştirme becerisine adanan “Güzelliğe Çöp” sergisini de ziyaret etti. ve bir bölgenin estetik olarak geliştirilmesi. Heyet, Enstitü Müdürü Fabio Finotti ve Columbia Üniversitesi'nde sürdürülebilir mimari profesörü olan küratör Alessandro Melis tarafından karşılandı.