TikTok STEM yayını yayınladı: teknoloji ve bilim üzerine kısa videolar

dunyadan

Aktif Üye
TikTok, kullanıcıların matematik, bilgisayar bilimi, bilim ve teknoloji konularında videolar izleyebileceği bir yayın duyuruyor. Kısa video hizmeti bunu bir blog girişinde yazdı. Uygulamada, yeni görünümü açan düğme “Takip ediliyor” ve “Sizin için” yayınlarının yanına yerleştirilmelidir. Düğmeye dokunduktan sonra, kullanıcılar tam ekran modunda bilimsel veya teknik konuları kapsaması amaçlanan kısa videolar arasında gezinirler. Burada görüntülenen videolar, yayınlanmadan önce Tiktok’un harici servis sağlayıcıları kullandığı iki denetleme seviyesinden geçmelidir.


Yem, önümüzdeki birkaç hafta içinde ABD pazarında piyasaya sürülecek. Görünümün Almanya’da da kullanıma sunulup sunulmayacağı sorulduğunda, TikTok sözcüsü şu açıklamayı yaptı: “Şu anda STEM/MINT beslemesini ABD’deki kullanıcılara sunmaya odaklanıyoruz ve TikTok topluluğunun bu yeni özelliği nasıl benimsediğini merak ediyoruz.” değerli içeriğin kaynağı.”


sayfaya hoşgeldiniz

(Resim: Tiktok)

TikTok’un blog gönderisine göre, teknoloji ve bilim videoları TikTok’ta oldukça popüler: STEM konularıyla bağlantılı hashtag’ler bugüne kadar 110 milyar görüntülemeye ulaştı. Güncelleme, TikTok’u belirli bir konuya göre filtreleyen yayınlar için bir uzantıdır. Sosyal ağlar, özel ve ayrıcalıklı içerik gösteren görünümler aracılığıyla daha spesifik hedef kitlelere ulaşmaya çalışır.


TikTok’un operatörü ByteDance, siyasi hedeflere ulaşmak için ölçülü davranmak ve içeriği sansürlemekle uzun süredir eleştirildi. TikTok’un moderatör koruması için endüstri standartlarını da göz ardı ettiği söyleniyor. Uygulama reşit olmayanları korumak için çok az şey yaptığı için Avrupa Birliği geçtiğimiz günlerde şirketi suçladı.


(Bu yüzden)Haberin Sonu