Stephen Curry’den Charlotte Hornets itirafı

OzguN

Yeni Üye
NBA takımlarından Golden State Warriors’ın yıldız basketbolcusu Stephen Curry, mesleği hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ABD basınında yer alan haberlere bakılırsa Mesleğini Warriors’ta noktalamak istediğini belirten Curry “13. yılımı geride bıraktım. Dürüst olmak gerekirse, hiç ayrılmak istemiyorum. Burasının benim tek meskenim olmasını istiyorum. Basketbol mesleğim bittiğinde ne olacağını düşündüğümde; burada köklerim olacak, burada hala bir varlığım olacak ve biz buraya mesken diyeceğiz.” kelamlarını lisana getirdi.

Charlotte Hornets itirafı

Warriors dışında ise sadece Charlotte Hornets de forma giymek isteyebileceğini belirten yıldız basketbolcu, “Her vakit söylemiş oldum, mesleğimi Golden State’de bitirmek istiyorum, bu benim için hayli kıymetli. Lakin herkes bana soruyor, ‘Bir yıl Hornets için oynamak istemiyor musun?’ Rastgele bir kelam vermiyorum, lakin söyleyebileceğim tek şey, Golden State Warriors dışında oynamak istediğim bir ekip olsaydı, orası olurdu. Bu mevzuda söyleyeceklerim bu kadar.”

Babası Hornets’te oynadı

Stephen Curry’nin babası Dell Curry de yaklaşık 10 yıl boyunca Charlotte Hornets forması giymişti, ayrıyeten yıldız basketbolcu lise devrini de Charlotte’da geçirmişti. Bu niçinlerle Curry’nin yakın bir ilgisi bulunuyor.

Son şampiyon

Kariyerinde sadece Golden State Warriors forması giyen Curry, geçtiğimiz dönemi ekibiyle şampiyon olarak tamamlarken, toplamda 4. kere bu muvaffakiyete ulaşmayı da başarmış oldu. Ayrıyeten yıldız basketbolcunun mesleğinde 2 olağan dönem MVP’si ve 8 kere NBA All-Star seçilme muvaffakiyetleri da bulunuyor.