Pınar Karşıyaka ağır yaralı

OzguN

Yeni Üye
İspanya deplasmanı dönüşü İstanbul’da birinci yarıyı 10 sayı farkla yenik kapatmasına karşın son anlarda bulduğu 4 sayılık üstünlüğü koruyamayan Kaf-Kaf, ligde son 5 maçta 3’üncü mağlubiyetini aldı. Semih Erden ve Roll’un uzun müddettir sakat olduğu Karşıyaka’da yenilginin yanında Tenerife’yle salı günü oynanacak maç öncesi pivot Tyus birinci dönemde, guard Taylor üçüncü dönemde sakatlanıp çabaya devam edemedi.

Antrenör Ufuk Sarıca, maçın akabinde, “Uzun bir seyahatten geldik. Açıkçası ben kendi oyuncularım için bilhassa Tenerife üzere 14-15 saat süren bir deplasmandan daha sonra bu çabayı göstermelerini kıymetli buluyorum. Taylor ve Tyus’un sakatlanmaları, aslına bakarsanız var olan sakat oyuncularımız ortasına eklenmelerini göz önüne alınca bu kadar kısıtlı bir takımla bu kadar düzgün çaba veren bütün oyuncularımı kutluyorum. Çok yüzdeli bir maç oldu. esasen lakin uzatmalarda Bahçeşehir daha yeterli isabet buldu. Biz elimizden geleni yaptık lakin aslına bakarsanız 2 aydır grupla olmayan oyuncularımız var. Aklımızın bir köşesi de salı günü oynanacak olan maçta. Umuyorum sakatlarımız güzelleşir ve çeşidi perşembe gününe uzatırız” açıklamasını yaptı.