NBA yıldızı deklare etti: 4 kişi bir yatakta uyuyoruz

OzguN

Yeni Üye
Eurobasket 2022 Avrupa Elemeleri B Kümesi’nde oynanan 5 maçta 2 galibiyet ve 3 yenilgi alan Bosna Hersek turnuvaya veda etti. Eurobasket 2022’de oynanan basketboldan fazlaca yaşanan aksaklıklar gündeme geldi. kuvvetli rakiplerine karşı oynadığı basketbolla dikkat çeken Bosna Hersek’te yıldız oyuncu Jusuf Nurkic açıklamalarda bulundu. Jusuf Nurkic, Eurobasket 2022’de yaşanan aksaklıklar niçiniyle Bosna Hersek Basketbol Federasyonu’na reaksiyon gösterdi.

Bosna Hersek Ulusal Grubu’nun yıldızı Jusuf Nurkic turnuvaya veda etmelerinin akabinde Sporsport’a konuştu. Ekibiyle gurur duyduğunu belirterek kelamlarına başlayan Bosnalı basketbolcu, “Bizim için her vakit âlâ yahut berbat var, ortası yok. Ekip arkadaşlarımla, antrenörlerle gurur duyuyorum” dedi.

“YAŞADIĞIMIZ ÇALKANTILI SÜREÇ”

Jusuf Nurkic turnuvayla ilgili yaşanan aksaklıklara karşın yeterli gayret ettiklerinin altını çizdi ve “Yaşadığımız çalkantılı süreci düşünürsek bu sonuç etkileyici, onlarla gurur duyuyorum. Katılan herkesi tebrik ediyorum, elimizden gelenin en düzgününü yaptık ve Bosna Hersek gurur duyabilir” tabirlerini kullandı.

“BANA FEDERASYON BAŞKANLIĞI VERİN”

Jusuf Nurkic kadronun turnuvada yaşadığı badirelerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bosna Hersek Basketbol Federasyonu’nun halini eleştiren deneyimli basketbolcu, “Her şey Federasyon ile başlıyor. Spordan evvel biroldukça şey var, spor işin en kolay kısmı. Bana Federasyonun Başkanlığını ve İdare Kurulu’nu verin, Bosna Hersek tekrar asla hazırlıklar, oteller yahut yiyeceklerle ilgili sorun yaşamaz” diye konuştu.

Turnuvada bir yatakta dört oyuncunun bir arada uyuduğunu belirten Bosna Hersek’in yıldızı, “Eğer sen bunu yapabilirsen, ben de bana kalmış tüm işleri kendim devralmaya hazırım. Dört oyuncu bir yatakta uyuyorsa, öncelikli olan birtakım şeyleri çözmezsek ne manası var? Beşerler ulusal kadronun her şeyin üstünde olduğunu anlamalı, her mevzuda atletlere en âlâ kuralların verildiğini bilmeliyiz” dedi.

“İLERLEYEMEYECEĞİZ”

Jusuf Nurkic kelamlarını şöyle noktaladı: “İlerleyemeyeceğiz. Bu çeşit mucizeleri yapabiliriz zira bunlar ismi üstünde mucize. Alanda maksimumlarını veren 12 adamla buradan ayrılıyorsunuz. Herkesle gurur duyuyorum zira ellerinden gelenin en düzgününü yapmak için son güçlerini verdiler. Hakikaten kimseyi suçlayamam.”

(Skorer)