Milföylü Pratik Börek

yasader

Aktif Üye
Milföylü Pratik Börek Tanımı İçin Materyaller

• 3 adet milföy hamuru (Ben 1 hamuru ikiye keserek 2 kare dilim elde ettim. toplamda 6 adet böreğim oldu.)
  • Dilimlenmiş salam (3 dilim)
  • 1 kırmızı biber
  • 1 yeşil biber
  • 2 yemek kaşığı beyaz beynir
  • 4-5 kol maydanoz yaprağı
Üzeri için;

• 1 tane yumurtanın sarısı
  • Çörek otu
Milföylü Pratik Börek Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Birinci evvel yapacağımız kadar milföy hamurunu çözdürmek için buzluktan çıkaralım.
  2. Fırını 180 derecede ısıtmaya başlayalım. Yağlı kağıdı tepsiye yerleştirelim.
  3. Peyniri bir kaseye alalım. Üzerine yıkayıp süzdüğümüz maydanoz yapraklarını ekleyelim. Ben maydanozu makasla kesiyorum, daha süratli oluyor. Bir çatal sayesinde peynir ve maydanozu karıştıralım. Kenara alalım.
  4. Biberleri küçük kesimlere keselim. bilgileri fotoğraflarda bulabilirsiniz. Üzerine kesilmiş salam dilimlerini ekleyelim. Bir tutam tuz atarak biraz karıştıralım.
  5. Milföy hamurunu ikiye keselim. Kare dilimleri fırın tepsisine yerleştirelim.
  6. Hamurların yarısına biberli içten, başka yarısına peynirli içten koyalım. Yarıya katlayalım.
  7. Üzerlerine yumurta sarısı sürelim ve çörek otu serpiştirelim.
  8. Tepsiyi ısınmış fırına yerleştirelim. Tepsiyi fırına koyunca dereceyi 170’e getirelim. bu türlü 20-25 dk pişecek. Fırın özellikleri bireyden bireye değişebilir.
  9. Üzeri uygunca kızarıp, katları gereğince açıldıysa pişmiş demektir. Afiyet olsun????.
Milföylü Pratik Börek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı