Miami’de sakatların dönüşü daha sonrası Ömer Faruk Yurtseven’e mühlet yok!

OzguN

Yeni Üye
NBA ‘de Miami Heat’in uzun rotasyonunda yaşadığı sakatlıklar daha sonrası sergilediği başarılı performansla birinci 5’e kadar yükselen ulusal oyuncumuz Ömer Faruk Yurtseven, dün gece Bam Adebayo’nun da dönmesiyle Toronto Raptors maçında müddet alamadı. Miami, konutunda oynadığı müsabakayı 104-99 kazanırken Ömer Faruk Yurtseven müsabakayı kenarda tamamladı.

Ömer Faruk Yurtseven; Bam Adebayo’nun sakatlığında mühlet bulmaya başladığı Miami’de sergilediği başarılı performans daha sonrası Dewayne Dedmon’ın da forma giyemediği devirde birinci 5’e yerleşmişti. Hakikaten Ömer Faruk Yurtseven, Toronto Raptors maçı öncesi Philadelphia’ya karşı da 22 sayı, 11 ribaunt ile oynarken meslek sayı rekorunu kırmıştı.

Çift haneli ribaunt aldığı maç serisi 14’e ulaşan Ömer Faruk Yurtseven, bu serisini sürdürme bahtını Toronto Raptors karşısında yakalayamadı. Bam Adebayo’nun gelişi daha sonrası beklenildiği biçimde birinci 5’teki yerini kaybeden ulusal oyuncumuz, rotasyonda Dewayne Dedmon’ın da ardında kalarak hiç müddet alamadı.

Spoelstra’dan Ömer açıklaması

Müsabakadan daha sonra Miami Heat’in koçu Erik Spoelstra da Ömer Faruk Yurtseven hakkında açıklamalarda bulunurken, “Ömer aklımızda ve onu oyuna almayı birkaç defa düşündüm. Çalışmaya ve hazırlanmaya devam edecek ki bir daha sonraki fırsatta da hazır olacak” tabirlerini kullandı.