Irak Sıhhat Bakanlığı: Kum fırtınası niçiniyle 4 bin kişi hastanelere kaldırıldı

dunyadan

Aktif Üye
Irak Sıhhat Bakanlığı: Kum fırtınası niçiniyle 4 bin kişi hastanelere kaldırıldı
Irak Sıhhat Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkede hayatı olumsuz etkileyen kum fırtınası sebebiyle binlerce kişi teneffüs şikayetiyle hastanelere başvurdu.

شاهد بالفيديو..عاصفة ترابية تضرب غرب #العراق باتجاه العاصمة #بغداد#الحدث pic.twitter.com/0QcLyehWwc

— ا لـحـدث (@AlHadath) May 15, 2022Ülke genelini tesiri altına alan kum fırtınası ötürüsıyla boğulma riski geçirdikleri için hastanelere başvuranların sayısı 4 bine ulaştı.

#العاصفة_الترابية
العراق في مهب العواصف pic.twitter.com/5BX7LhOMei

— عبد الكريم السياب (@KREMALSAYYAB) May 16, 2022Irak genelinde sabaha karşı bir daha şiddetli kum fırtınası başlamıştı. Ağır kum fırtınası niçiniyle Memleketler arası Bağdat, Necef ve Süleymaniye Havalimanı’ndaki uçuşların süreksiz olarak askıya alındığı aktarıldı.

شبه إنعدام للرؤية بسبب العاصفة الترابية في العراق!
بعدسة مصوّر السومرية #علي_جاسم!#عاصفة_رملية #عاصفة_ترابية #العاصفة_الترابية #بغداد #الطقس #طقس_العراق #العواصف_الرملية #العراق #السومرية #iraq pic.twitter.com/QqFkqw2O1m

— AlsumariaTV-السومرية (@alsumariatv) May 16, 2022Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Seyf Bedir, daha evvel yaptığı açıklamada, kum fırtınası niçiniyle 2 bin kişinin boğulma riski geçirerek tedavi için hastanelere kaldırıldığını belirtmiş ve vatandaşları dışarı çıkmamaları konusunda uyarmıştı.

من #باب_الشرجي.. هكذا بدت وجوه العراقيين مع مرور العاصفة الترابية!
بعدسة مصوّر السومرية #علي_جاسم!#عاصفة_رملية #عاصفة_ترابية #العاصفة_الترابية #بغداد #الطقس #طقس_العراق #العواصف_الرملية #العراق #السومرية #iraq pic.twitter.com/YRnhX6sHd7

— AlsumariaTV-السومرية (@alsumariatv) May 16, 2022
Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.