Insta360, iPhone için DockKit yuvasını getiriyor – gimbal ile

dunyadan

Aktif Üye
ReklamcılıkKamera uzmanı Insta360, fotoğrafçılar ve videografçılar için iki ürünü birleştiren yeni bir iPhone yuvası tanıttı: mobil bir gimbal ve DockKit uyumlu bir stand. Bu, hem iOS entegreli işlevleri hem de şirketin kendi Insta360 konu takibini kullanmanıza olanak tanır. Flow Pro adlı donanım, Belkin'in saf DockKit çözümü Auto-Tracking Stand Pro'dan bile biraz daha ucuzdur.

360 derece artı üç eksenli gimbal


DockKit, uygulamaların uyumlu iPhone standlarını kontrol etmesini sağlayan bir Apple API'sidir. Bu, panoramalar, eğitim videoları veya zaman atlamalı kayıtlar kaydetmek için kullanılabilir. İzleme, Apple'ın kendi kamera uygulaması tarafından desteklenir, ancak aynı zamanda çeşitli üçüncü taraf uygulamaları tarafından da desteklenir. Paralel olarak, Flow Pro ayrıca Deep Track 3.0 olarak adlandırılan Insta360'ın kendi AI destekli izleme algoritmasını da kullanabilir. iPhone, entegre gimbal tarafından mümkün kılınan 360 derece ve üç eksenli sabitleme ile kullanılabilir.

Bir selfie çubuğu da yerleşiktir. 2900 mAh'lik entegre pil yaklaşık on saat dayanmalıdır, şarj süresi iki saattir. Pil ayrıca bir güç bankası olarak da kullanılabilir. Tutucu, Bluetooth 5.0 aracılığıyla iPhone'a bağlanır ve aktivasyon – diğer DockKit aygıtlarında olduğu gibi – NFC aracılığıyla gerçekleşir. Gimbal'in dört standart modu vardır: Otomatik, Takip, Pan Takip ve FPV (Birinci Kişi Görünümü). İkincisi, drone benzeri çekimler yapmayı mümkün kılmalıdır.

Hayvan takibi, çeşitli aksesuarlar


Entegre aksesuar yuvası bir mikrofon takmanıza olanak tanır. Flow Pro kurulum için açılabilir ve ardından bir DockKit cihazı olarak çalışır. 360 derecelik kayıt yatay olarak gerçekleşir. Insta360, “Hiçbir kısıtlama, hiçbir kesinti ve odada nasıl hareket edeceğiniz konusunda tam bir özgürlük” diye yazıyor. Mekanik stabilizasyon sayesinde, kayıtlar yalnızca iPhone ile olduğundan önemli ölçüde daha az sarsıntılı olmalıdır. AI izleme artık köpekleri, kedileri ve atları da destekliyor.
Insta360 Flow Pro: Her iki mod.Insta360 Flow Pro: Her iki mod.


(Görsel: Insta360)Insta360'ın Flow Pro'su 159 avroya mal oluyor. Teslimat kapsamına manyetik akıllı telefon kelepçesi, USB-C şarj kablosu, sap için kılıf ve koruyucu çanta dahil. Daha sonra bir spot ışığı ve başka bir montaj parçası gibi ek aksesuarlar teslim edilecek. Gimbal 366 gram ağırlığında, kelepçe tek başına 32 gram. Karşılaştırma için: Belkin, Auto-Tracking Stand Pro için 180 avro istiyor (tavsiye edilen perakende fiyatı).

(lisans)