İnsan yapımı: Haftanın resimleri KW 26

dunyadan

Aktif Üye

1. İnsan yapımı: Haftanın resimleri KW 26

İster bir bina, ister bir köprü, ister bir projektör sistemi olsun, hepsi birlikte bitmiş yapıyı veya onun bir kısmını oluşturan çok sayıda küçük ve büyük parçadan oluşur. Bunların hepsi insanlar tarafından tasarlandı ve inşa edildi. Galeri fotoğrafçılarımız mimariyi ve mimarinin bölümlerini ilginç bir şekilde sahneliyor ve bizi hem gündelik hem de özel olana yaklaştırıyor.

Reklamcılık

Köprü

Köprü iskeleleri

Köprü

(Resim: metapix)

Bu alıntı bir alıntıdır Köprü by metapix, Polaroid çerçevesi sayesinde geçmiş günlerden bir anlık fotoğraf gibi görünüyor. Beyaz sütun ve ondan uzanan kablolar ve payandalar mavi arka planda göze çarpıyor. Yapı daha çok arp'a benziyor. Arka planın parlaklığındaki hafif düşüş kompozisyona biraz çeşitlilik katıyor.

Kapı

Kapı

(Resim: Stephan Gläser)

Kapı Stephan Gläser'in bize yazdığı gibi anlık bir görüntüydü. Perdenin yarattığı ve evdeki ışıkla kontrast oluşturan dağınık ışık, sahnenin bir korku filminden fırlamış gibi görünmesini sağlıyor. Yenileme ve biraz daha eski kapı kolu da bu havaya katkıda bulunuyor.

okul

okul

(Resim: Papyon)

“Yerel fotoğrafçılık kulübünün bir üyesi olarak, bu yıl küçük kasabada ilginç mimari fotoğraflar çekmeyi kendime görev edindim. Okul merkezinin cephesini gösteren bu fotoğraf bu şekilde ortaya çıktı. Özellikle yüksek kontrast beni çok etkiledi. Yuvarlatılmış tavan çizgisi ve lombozun aksine yatay çizgiler” diye yazdı Hansjörg Eger (Papyon) resmi hakkında okul ve böylece onun resmini seçmemizin nedenlerini de açıklıyor.

Duvar:E

Duvar:E

(Görsel: Joachim Kiner)

KAYIT Duvar:E Joachim Kiner tarafından 2024 yılının Nisan ayı sonunda Kuzey İngiltere, Galler ve Man Adası'nı kapsayan bir gezi sırasında yaratıldı.

“Heysham (İngiltere) ve Douglas (Man Adası) arasında seyahat eden feribotun güvertesini ve projektörlerini gösteriyor. İki spot ışığı, dairesel, parlak 'gözleri' ile bana hemen filmin kahramanlarını hatırlattı. 'No. 5 Lives' ve 'Wall:E', 'No. 5 Lives'ın aksine, 'Wall:E', 'Pixar' evreninden bir animasyon filmi ve bu da bu filmi bu kadar sevimli kılıyor. ve görülmeye değer; ilk 40 dakika neredeyse hiç dil kullanılmadan geçiyor” diye fotoğrafın ardındaki niyetini anlatıyor.

“Dans Eden Kuleler”, Hamburg

“Dans Eden Kuleler”, Hamburg

(Resim: HarryRS)

“Dans Eden Kuleler”, Hamburg by HarryRS, ilginç mimariyi fotoğrafçının iyi bir görüntü fikriyle birleştiriyor. “Cam ve çelikten yapılmış çarpıcı bir şekilde kavisli cepheye sahip iki yüksek bina, Reeperbahn'ın başlangıcındaki çarpıcı bir motiftir – çeşitli açılardan fotoğraf çekmek için idealdir. Her geçtiğimde, bir fotoğraf çekmek zorunda olduğumu hissettim. farklı perspektiflerden birkaç kare ve bu fotoğraf da bir sonuç,” diye yazdı bize.

Kalkış için hazır

Kalkış için hazır

(Resim: Martin_nitraM)

Resimdeki bina Kalkış için hazır Martin Schwartz'ın (Martin_nitraM) ilk bakışta bir köpek balığı veya balinanın ağzı gibi görünüyor. Mimar Santiago Calatrava tarafından tasarlanan Valensiya'nın opera ve kültür merkezi olan “Palau de les Arts Reina Sofía”yı görebilirsiniz. Beyaz cephesi ve kavisli hatlarıyla Sidney'deki ünlü opera binasını biraz andırıyor. Simetri, kompozisyona dikkat çeken bir diğer faktör.

“Nisan ayındaki ziyaretim sırasında nihayet fotoğraf turuna çıkmak için zamanım ve kameram yanımdaydı. Palau de les Arts harika bir konu. “Kalkışa Hazır” başlığını seçtim çünkü bu açıdan bakıldığında, bina ucu ve kanatlarıyla bana bir uçağı veya uzay gemisini hatırlatıyor. Perspektif, simetri ve siyah beyaz, binanın soyut ve dolayısıyla ilginç görünmesini sağlamak için tasarlandı, böylece sadece “sadece” bir bina gösterilmeyecek,” diyor yaratım hakkında.

Metro girişi

Metro girişi

(Resim: Wolfgang Görgen)

Açık ve koyu arasındaki kontrast fotoğrafın en dikkat çekici özelliğidir Metro girişi Wolfgang Görgen tarafından. Bisikletliler ve arabalar şehrin yüzeyindeki koşuşturmayı simgelerken, insanlar ne gün ışığının ne de temiz havanın olduğu yerin altına iniyorlar. Yan yana var olan ve ancak bu girişlerde birleşen iki dünya.

Bu haftanın tüm resimlerini yine genel bakışta bulabilirsiniz:

Cumartesi: Köprü

ONUR Magic5 Pro | 7,6 mm | 50 | f/1.6 | 1/5615s
(Resim: metapiks)

(cbr)