HomePod ve geliştirilmiş iCloud veri koruması: Apple, takılıp kalanlar için ipuçları veriyor

dunyadan

Aktif Üye
Apple, iCloud için tamamen yeni Gelişmiş Veri Koruması etkinken bir HomePod’u eski üretici yazılımıyla güncellemeye çalışırken ortaya çıkan bir sorunu ilk olarak ele aldı. Bu, şu anda çalışmıyor çünkü yalnızca en son HomePod İşletim Sistemi Gelişmiş Veri Koruma (ADP) ile uyumludur. Merkezi veriler için uzun zamandır beklenen uçtan uca şifrelemeyi iCloud’a getiren işlev, şimdiden ABD’de kullanıma sunuldu ve bu hafta Avrupa’da da kullanıma sunulacak.

Güncelleme imkansız

Sorun hızlı bir şekilde açıklanıyor: Apple’ın donanımı daha uzun bir süredir bayilerde bulunduğundan, nadiren en son üretici yazılımı veya en son işletim sistemiyle geliyor. Buna göre, kurulum sırasında ilk olarak bir güncelleme yapılması gerekir. Ancak aktif ADP ile daha eski bir HomePod İşletim Sistemi çalıştıran bir HomePod mini’yi etkinleştirmek bile imkansızdır. Akıllı hoparlörün güncelleme işlevi ev uygulaması aracılığıyla çalıştığından ve aktivasyon olmadan cihaz orada görünmediğinden, aktif ADP’ye takılıp kalırsınız.

Şimdiye kadar burada kendinize yardımcı olmanız gerekiyordu, güncellemeyi ADP’siz bir iPhone, Mac veya iPad’de yapın veya kısa bir süre için ADP’yi kapatın. Apple şimdi yeni hazırlanmış bir destek belgesinde daha fazla ipucu veriyor. Grup ayrıca HomePod mini’nizi güncel hale getirmenin biraz daha az karmaşık olan üçüncü bir yolundan da bahsediyor.

Adım adım HomePod mutluluğuna

Apple, sorunu başlangıçta şu şekilde açıklıyor: “iCloud için Gelişmiş Veri Koruma ile, Apple Kimliğinizle kullandığınız tüm aygıtlar için minimum yazılım sürümü gerekir. Yeni HomePod’u kuruyorsanız veya yükledikten sonra giriş yapamıyorsanız. gelişmiş Hesabınız için gizliliği etkinleştirdiyseniz, HomePod yazılımını güncellemeniz gerekebilir.” Birinci nesil HomePod ile (Apple’ın o zamandan beri piyasadan kaldırdığı), bu yalnızca, belirtildiği gibi, ADP’yi kısaca devre dışı bırakarak veya güncellemeyi bir Apple Kimliği ve ADP’si aktif olmayan uygun cihazlarla gerçekleştirerek yapılabilir.

Apple, HomePod mini için basitleştirilmiş bir yükseltme seçeneğini adlandırır. Bunu yapmak için, küçük Siri hoparlörü, genellikle güç kaynağına takılı olan USB-C kablosuyla bir Mac veya PC’ye bağlamanız gerekir. Mac’te, cihaz Finder’da görünecektir, PC’de iTunes’un en son sürümüne ihtiyacınız vardır. HomePod’u seçtikten sonra, en son yazılımı yüklemek için “HomePod’u Geri Yükle”yi kullanabilirsiniz. Güncelleme tamamlandığında bir bildirim alacaksınız. Kurulum işlemi daha sonra normal şekilde devam eder, HomePod mini, aktif ADP ile bile Home uygulamasında tanınabilir.

Mac & i'den daha fazlası

Mac & i'den daha fazlası

(bsc)

Haberin Sonu