Hamburger Ekmeği Tanımı

yasader

Aktif Üye
Hamburger Ekmeği Tanımı İçin Gereçler

• 1 su bardağı ılık süt
  • 1 su bardağı ılık su
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • 1 yemek kaşığı kuru maya
  • 1 adet yumurta
  • 1 yemek toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 5,5-6 su bardağı un (5 buçuk su bardağı undan daha sonra denetimli ekleyin)
Üzeri için;

• Susam
  • Su yahut süt
Hamburger Ekmeği Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

Bismillahirrahmanirrahim.

Selamın aleyküm hanımlar hamburger ekmeği tanımı benim severek yaptığım ve yediğim bir tanımdır katiyetle tutan bir tanım inşallah sizlerde beğenirsiniz.

1. Uygun bir kabın içerisine ılık süt ve suyu alalım içerisine kuru maya tuz ve toz şekeri ekleyelim çırpıcı ile karıştıralım yumurta ve sıvı yağı ekledikten daha sonra unu 5 su bardağı ekleyip karıştıralım ve yavaş yavaş un ekleyelim kıvamı yumuşak bir kıvam olana kadar yoğuralım kapağını kapatıp bir beze sardıktan daha sonra 5 dk 50 derece ısıtılmış fırında 1 saat mayalayalım.
  2. Mayalanan hamuru tezgahın üzerine alalım, yavaşça ellerimizi yağlayıp hamuru isteğinize bağlı 9 yahut 12 bezeye ayıralım ve tepsiye dizelim.
  3. Bezeleri 45 dakika daha tepside mayalanması için üzeri örtülü bir biçimde bekletelim.
  4. Bekleyen bezelerin üzerine ister süt ister su sürelim ben su sürdüm tercihinize bağlı üzerine susam serpelim.
  5. Evvelden 200 derece ısıttığınız fırında üzeri kızarana kadar 20 dakika kadar pişirelim fırından fırına fark olabilir dikkatli olunuz.
Şimdiden afiyet olsun ????

Hamburger Ekmeği Tanımı Fotoğraflı Yapılışı