Göksenin Köksal: Alanda bütçeler değil oyuncular ve yürek oynuyor

OzguN

Yeni Üye
Göksenin Köksal, yaptığı açıklamada, dönem öncesi hazırlıkların yeterli gittiğini belirterek, “Adaptasyon sürecimizi hayli uygun geçirdiğimizi düşünüyorum. Yeni bir grubuz. Geçen seniçin kalan az oyuncu var. Ben de kaptan olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Taraftarımızla buluşacağımız günü iple çekiyoruz.” dedi.

“İki dönem evvelki şeyler geride kaldı”

Yunan başantrenör Andreas Pistiolis’in geçen dönem gelişiyle kıymetli bir yükseliş yakaladıklarını aktaran Göksenin, şu biçimde devam etti:

“İki dönem evvelki şeyler geride kaldı. Yeni koçumuzun gelmesiyle önemli bir biçimde toparlandık. Geçen dönem koçumuzdan öncesinde play-off’a girememe durumumuz vardı. Hocamızın gelmesiyle epeyce önemli bir galibiyet serisi yakaladık. çabucak sonrasındasında Anadolu Efes’i eleyebilecek duruma geldik. Onlar da son 2 dönemin THY Avrupa Ligi şampiyonu lakin son maçta yenildik. Bu dönem başından sıkı tutmak lazım. Kolay olmayacaktır. Geçen dönemden sıkıntı bir lig var. Döneme Anadolu Efes deplasmanıyla başlıyoruz. Kolay bir fikstürümüz yok. İnşallah orayı sağlıklı bir biçimde geçersek önümüzün açık olduğunu düşünüyorum.”

”Avrupa’nın en büyük taraftarı olduğunu bakılırsacek”

Göksenin Köksal, sarı-kırmızılı taraftarların kendilerinden Avrupa’da da şampiyonluk beklediğini vurgulayarak, “FIBA Şampiyonlar Ligi’nde tek amacımız şampiyonluk. ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğundan daha sonra Avrupa’da bir başarımız yok. İnşallah bu dönem bu hasrete son vermek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olmak istiyoruz. Bunun için kurulan bir kadroyuz. Taraftarımız bizim için epeyce kıymetli. Taraftarımız her vakit işin ortasında fakat yenilgilerden daha sonra haklı olarak kimi vakit bize kırılabiliyorlar. Bizi hiç yalnız bırakmasınlar. Onlar, bizim alandaki altıncı adamımız. Bütün Avrupa yeniden bizim ne kadar güçlü bir grup olduğumuzu, Galatasaray taraftarının Avrupa’nın en büyük taraftarı olduğunu bakılırsacek.” sözlerini kullandı.

”Hocamız büyük maçlara epey alışık”

Oktay Mahmuti ve Ergin Ataman’ın başantrenörlüğü periyodunda Avrupa’da kıymetli muvaffakiyetler yakaladıklarını belirten Göksenin, başantrenör Pistiolis için, “Hocamız büyük maçlara fazlaca alışık. senelerca Panathinaikos maçlarındaki atmosferleri gördü. Taraftarımız da kendisini fazlaca seviyor. Bir bütün olduk. Geçmişteki başarılı günleri geçen dönem hatırlattığımızı düşünüyorum. İnşallah bu dönem Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Sahada bütçeler değil oyuncular ve yürek oynuyor”

Göksenin Köksal, rakiplerinin önemli bütçelerle kadro kurduğunu lakin kendilerinin de şampiyonluk uğraşında geri adım atmayacağını lisana getirdi.

“Bizim için bütçeler epey kıymetli değil.” diyen sarı-kırmızılı basketbolcu, şunları kaydetti:

“Geçen dönem deplasmanda Fenerbahçe ‘yi yendik. Bütçeleri bizim 10 katımız. Bizim için yürek, taraftar daha kıymetli. Fenerbahçe, Anadolu Efes ve birkaç grubun bizden bütçe olarak önemli fazlası var fakat biz hiç bir vakit geri adım atmayız. Geçen dönem da koçumuz bize daima bunu aşıladı. Geçen dönem play-off haricindeyken bir anda Anadolu Efes’i eleyebilecek duruma geldik. Alanda bütçeler değil oyuncular ve yürek oynuyor. Her maçımıza içeride yahut deplasmanda kazanmak için çıkacağız. İnşallah da bunu başaracağız.”

“Fransa’yı eleyebilirdik”

Göksenin, Avrupa Şampiyonası’na son 16’da veda eden A Ulusal Kadro ‘ın performansını kıymetlendirdi.

Kendisinin de şampiyona öncesi geniş takımda olduğunu lakin en son takıma alınmadığını hatırlatan ulusal basketbolcu, “senelerdır ulusal kadroya gidiyorum. Çok şükür ay-yıldızlı formamız bizim için her şeyden daha değerli. Ne vakit çağırırlarsa orada olacağız. Şampiyonada kümemiz kolaydı. Fransa’yı eleyebilirdik. Yolumuz da epey açıktı. Finale kadar bir koridor vardı fakat bunu değerlendiremedik. İnşallah bir daha sonraki şampiyonalarda kıymetlendiririz. Bir Türk olarak ne vakit bu forma verilirse elimizden gelenin en çoksını yapmaya çalışacağım.” diyerek kelamlarını tamamladı.