Galatasaray Nef, küme liderliğini kaptı!

OzguN

Yeni Üye
Galatasaray Nef, Basketbol Şampiyonlar Ligi C Grubu’ndaki 4. hafta maçında Hapoel Holon’u konuk etti. Dylan Ennis’in muazzam birinci çeyrek performansıyla sivrildiği birinci çeyrekte 03:38’deki molaya Sarı Kırmızılılar, 17-11 üstünlükle giderken sayıların 16’sı Ennis’ten geldi. Moladan kuvvetli dönen İsrail grubu, 7-0’lık seriyle birinci çeyreği 18-17 önde kapadı.


Aslan, istikrarda başlayan ikinci çeyrekte Dee Bost’un akabinde Sadık Kabaca’nın üst üste sayılarıyla rakibe karşılık verdi, Sadık Kabaca’nın son hamlede boyalı alandan sayısıyla birinci yarıyı 45-39 önde geçti. Dylan Ennis 18 sayı, Sadık Kabaca 10 sayı, Tyus McGee 8 sayıyla birinci yarıdaki en skorerler oldular. Üçüncü çeyrekte tepki vererek 6 sayılık farkı çabuk eriten Hapoel Holon’a karşı Sadık ve Caloiaro ile karşılık veren Galatasaray, son çeyreğe 60-59 önde girdi.


Final dönemine savunma ve hamlede düzgün başlayan Galatasaray Nef, çeyreğin yarı dilimlik kısmını 73-65 önde geçti. Dee Bost’un hamlede sazı eline almasıyla farkı çift hanelere çıkaran Sarı Kırmızılılar, Ennis’in üçlüğüyle 83-70’lik üstünlük kurdu (02:39). Küme liderliği için 10 üstü farkı kovalayan Aslan, 32. saniyede Ennis’in kritik üçlüğüyle farkı açtı ve uygun savunma ile birlikte Hummer’ın son sayısıyla rakibi 88-75 devirdi, küme liderliğini kaptı.


Dee Bost, Dylan Ennis, Göksenin Köksal, Angelo Caloiaro ve Sadık Buyruk Kabaca beşiyle maça başlayan temsilcimizde üç basketbolcu çift haneli sayı üretti. Dylan Ennis 24 sayısıyla en skorer oyuncu oldu. Angelo Caloiaro 18 sayı ve 10 ribaunt ile double-double yaptı. Sadık Kabaca ise 17 sayı ve 5 ribauntla çabayı tamamladı.