EuroLeague’de Obradovic yıkıldı!

OzguN

Yeni Üye
THY EuroLeague 12.hafta uğraşında Sırp derbisinde Kızıl Yıldız deplasmanda Partizan’ı son kısımda bulduğu basket ile 76-73 mağlup etti. Sırp başantrenör Zeljko Obradovic çaba daha sonrasında açıklamalarda bulundu.

İLK ÇEYREKTE SAVUNMA DAMGASI

Partizan savunmasının yaptığı baskı, Kızılyıldız’ı pek zorladı ve konuk grup, birinci 6 dakikada yalnızca 4 sayı atabildi. Birinci dönemde Mathias Lessort, 5’i hamle ribaundu olmak üzere toplamda 8 ribaund alarak boyalı alanda maça damga vurdu. Çabanın birinci çeyreğini mesken sahibi takım, 20-11 önde tamamladı.

KIZILYILDIZ DEVREYE ÖNDE GİRDİ

Konuk grup, birinci çeyreğe oranla sabırla atak ederek topu yeterli bir biçimde dolaştırdı. Bu sayede Kızılyıldız, hem öne geçti tıpkı vakitte farkı açtı. 33-40

OBRA’NIN EKİBİ DENGEYİ BULDU

İkinci yarıda Yam Madar’ın ön plana çıkmasıyla oyunun içine yine girmeyi başaran Obradovic’in öğrencileri skorda dengeyi yakalamayı başardı. 52-54

2 SANİYE KALA ÜÇLÜK İSABETİ

Ev sahibi grup Partizan, son 3 dakika kala skorda 6 sayı öne geçti. Bu andan itibaren Luca Vildoza’nın ön plana çıkmasıyla Kızılyıldız çabucak skoru istikrara getirdi. Son topa giden çabada Kızılyıldız, Nemanja Nedovic’in bulduğu üç sayılık isabetle maçı 76-73 kazandı. Nedovic’in galibiyet şutu maçta bulduğu tek üçlük isabetiydi. Yıldız isim müsabakayı 20 sayı ile tamamladı.

Bu sonuçla Kızılyıldız 6.galibiyetini aldı, Partizan ise 4 galibiyette kaldı.

OBRADOVIC: “SORUMLULUĞU ÜZERİME ALIYORUM”

Bu sezonki iki randevuda da rakibine yenilen Belgrad temsilcisinde baş antrenör Obradovic çaba daha sonrasında “Öncelikle rakibi galibiyetinden dolayı tebrik etmek istiyorum. Baht onlardan yanaydı. Görüntüyü artık izledim ve son dakikalarda dört açık şutumuz oldu fakat bir tane isabet bulamadık. sebebini ben de bilmiyorum. Yayın gerisinden atışlarımıza baktığınızda istediğimiz yüzdeyi yakalayamadık. Başka maçlarda olduğu üzere bu maçta da oyuncularımın yanında olacağım ve sorumluluğu üzerime alacağım. Şayet o şutlar gelseydi kimse bizim sıkıntılarımızdan bahsetmiyor olacaktı. Fakat devam etmeliyiz ve ben ömrüm boyunca yaptığım üzere sorumluluğu üzerime alıyorum. Fakat birtakım vakit içinderda hiç deneyimimiz yokmuş üzere oynuyoruz.” dedi.

‘OLAY OLMAMASI İÇİN YALVARDIM’

Geçen dönem Adriyatik Ligi final serisinde rakibiyle olayların damga vurduğu bir seri oynayan Partizan, beş maç sonunda seriyi kaybetmişti. Taraftar olaylarıyla ilgili olarak Obra şu açıklamaları yaptı: “Harika bir atmosfer, Partizan taraftarlarına olay olmaması için yalvardım. Ve yaptılar.Avrupa’ya hoş bir tablo gitti. Yani olabiliyor.

“HOLİGANLARI SALONDAN ATMALIYIZ”

“Sırbistan Ligi’nde niye “bombalama” var? Bu, ligin farklı davranması gerektiği manasına gelir. Holiganları salondan atmalıyız”