Ergin Ataman: Maçı kazanmayı hak etmedik

OzguN

Yeni Üye
Türkiye, EuroBasket 2022’nin birinci maçında Karadağ’ı 72-68 mağlup etti. A Ulusal Grubumuzun Başantrenörü Ergin Ataman, maçtan daha sonra yaptığı açıklamalarda Millilerimizin gösterdiği performansa tepkiliydi.

Özellikle uzunların performansına dikkat çeken ve kazanmayı hak etmediklerini belirten Ataman, “Bu akşamın tek olumlu tarafı, baht yapıtı sonunda maçı kazanmış olmamız. Felaket bir basketbol . Uzunlarımızın oynadığı basketbol, benim adıma utanç verici. Bu akşam; Dubljevic ve öbür uzunlar karşısında bizim uzunlarımızın gösterdiği performans felaket. bu türlü bir noktaya varamayacağımızı gördüm bu akşam ancak baht yapıtı, tesadüf sonunda hakem fazlaca kritik bir hamle faul çaldı. Çalmayabilirdi de… bu türlü maçı kazandık. Maçı hak etmedik. Bakacağız. Takımımız bu, oyuncularımız bu. Çok berbat basketbol oynadık bu akşam. Tüm Türkiye’den özür diliyorum oynadığımız basketbol için. Lakin turnuvaya galibiyetle başladık. Artık Bulgaristan maçına bakacağız. Ancak dediğim üzere uzunlarımızdan performans alamazsak ileri gitmemiz epeyce zor” tabirlerini kullandı.