Emre Vatansever: Şampiyonluklar finalde kazanılmıyor

OzguN

Yeni Üye
WNBA’de dönemin sona ermesinin akabinde Mersin’e gelen ÇBK Başantrenörü Emre Vatansever, ekibinin başındaki birinci idmanına çıktı. Çalışma öncesi tek tek tanıştığı oyuncularla sohbet eden Vatansever, “Potansiyeli yüksek, epeyce değerli isimlersiniz, sizlere güveniyorum. Sizler de kendinize inancın ve kusur yapmaktan asla korkmayın, basketbol oynamaktan keyif alın. bu türlü kısa müddette büyük aralar kat edeceğiz” dedi.

Antrenman daha sonrasında yaptığı açıklamalarda ise Mersin’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Vatansever, “Kulübümüzün gayelerini bilerek geldim. Buradaki oyuncu kümesi beni hayli heyecanlandırdı. Gerçek yönlendirme ile atletlerimizin başarılı olacağına gönülden inanıyorum. 4 kupanın konuşulması hoş lakin şampiyonluklar finalde kazanılmıyor, her gün ve her an kazanılıyor. Öncelikle, ‘Bugün alanda şampiyon olduk mu?’ sorusunu yanıtlamamız ve her gün üzerine koyarak devam etmemiz lazım. Sonuç çabucak sonrasında resen gelecektir. Yabancıların kadroya katılmasıyla ortaya çıkacak gelişim tablosunu vakit içinde nazaranceğiz. Kimi nerede ve nasıl kullanacağımızı vakit gösterecek. Grubu gördükçe ve birlikte idman yaptıkça gelişeceğiz” diye konuştu.

“GÜZEL GÜNLERE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

Mersinli taraftarlara da davette bulunan Vatansever, “Basketbol izleyenlerle hoş. senelerca bu ligde antrenörlük yaptım. Pandemidilk evvel de 10-20 taraftarla maçların oynandığı vakit içinder oldu. Kalabalık bir seyirci kitlesi önünde oynamak epey kıymetli. İnşallah geçtiğimiz dönemlerde olduğu üzere bu yıl da taraftarımızın dayanağını gerimize alarak, hoş günlere bir arada yürüyeceğiz” sözünü kullandı.

Mustafa ERCAN / MERSİN,(DHA)