Birçok yol birçok hedefe çıkar: Haftanın resimleri KW 28

dunyadan

Aktif Üye

1. Birçok yol birçok hedefe çıkar: Haftanın resimleri KW 28

Siluetler, öncü çizgiler veya üçte bir kuralı, fotoğraflarınızda kullanabileceğiniz tekniklerden sadece birkaçıdır. Galerideki fotoğrafçılarımız çok çeşitli yaklaşımlar seçmiş ve bunları etkileyici bir şekilde sergilemiştir. Neden bir deneyin ve yorumunuzu galeriye yüklemiyorsunuz. Sonuçlarınızı görmek için heyecanlıyız.

Reklamcılık

8. peron

8. peron

(Resim: dieterein)

Dieter Einsiedler (dieterein) fotoğrafında çerçeve içinde çerçeve yaklaşımını kullanır. Bu teknik, fotoğraftaki belirli bir noktaya dikkat çekmek için kullanılan klasik bir yaklaşımdır. Bu durumda fotoğrafçı bunu platformun çatısı ve tabanı aracılığıyla başarmıştır. Bu, gözü trenlere ve soldaki iki kişiye çeker.

Resmin ardındaki fikri hakkında kendisi şunları söylüyor: “Tren hareket etmeye hazır. İlk yolcular geliyor, tren kapıları açık, kondüktör tüm soruları yanıtlıyor. İzleyici yolculuğun nereye gittiğini ve sebebinin ne olduğunu yalnızca tahmin edebilir. Bu onun hayal gücüne kalmış. Benim için, fotoğrafı çektiğim durum ve an sadece planlanmış bir tren kalkışı değildi, daha ziyade yeni bir şeyin başlangıcıydı. Zihnimde, beklenen bir geleceğe doğru bir yolculuk. Umarım bu duyguyu resmin izleyicisine aktarabilmişimdir, ancak aynı zamanda kendi fantezilerine de yer bırakmışımdır.”

başlangıç ve son

başlangıç ve son

(Görsel: Lula)

Detaylar resimde belirleyici unsurdur başlangıç ve son Lutz Lange (Lula) tarafından. Odak noktası ellerin çizgileri ve aralarındaki temas. Güçlü vinyet resmin merkezine dikkat çekiyor. “Fotoğraf, büyük büyükbaba ve büyük torunun ilk kez buluştuğu zaman çekildi. Küçük kız büyük büyükbabasının parmağını cesurca kavradı ve ben de fotoğraf için kendiliğinden bir fikir buldum,” diye yazdı fotoğrafçı bize.

Teaser GI – Film Simgeleri

Teaser GI – Film İkonları

(Resim: dermaeus)

“Fotoğraf, 22 Temmuz 2024'te gerçekleşecek olan mevcut GI (Ortak Yorumlama) için bir bileşen ve başlangıçtır. Tema 'Film İkonları' ve bununla şunu kastediyorum: İlk bakışta bir filmle ilişkilendireceğiniz bir fotoğraf çekin. Odak noktası sanatsal veya teknik mükemmellikten çok eğlencedir ve bu nedenle GI için çektiğim bu da dahil olmak üzere çoğu teaser fotoğrafı cep telefonumla oldukça basit bir şekilde oluşturuldu,” diyor Thomas Bartel (dermaeus).

Yukarıdan seçilen perspektif, kutunun içindekilerin açıkça görülmesini sağlıyor ve başrolünde Tom Hanks'in oynadığı Forrest Gump filminin en ünlü iki özelliği olan tüyü gösteriyor.

Dinamikler V1

Dinamikler V1

(Resim: Antonio Giovanni Galle)

Antonio Giovanni Galle, kasvetli ortamı ve hareket bulanıklığını kullanarak fotoğrafını oluşturdu Dinamikler V1 “Fotoğraf geçen yıl kasım ayında Nürnberg'in eski şehrinin dış duvarlarında çekildi. Nürnberg'in 4 numaralı tramvay hattı Gibitzenhof'u gösteriyor. Bu çekimle kentsel yaşamın hareketini ve enerjisini yakalamak istedim,” diyor.

Kesinlikle başarılmıştır, çünkü bulutlu bir öğleden sonra tramvay yanınızdan hızla geçerken kendinizi hemen bu durumda hayal edebilirsiniz.

Savaş

Savaş

(Görsel: Zika)

Resimdeki kuşun yansıması Savaş Jan Rothe'nin (Zika) fotoğrafı gerçek bir göz alıcı. Aşırı pozlanmış arka plan onu harika bir şekilde vurguluyor ve ana konudan uzaklaştırmıyor. Yansıma görüntüye ek derinlik katıyor ve onsuz olduğundan çok daha ilginç görünüyor. Fotoğrafçının anlattığı gibi, hayvan önce tüylerini biraz salladı ve sonra ona bu bakışı verdi.

Bize yaratılış hakkında şunları yazdı: “Fotoğraf, göç sırasında su kuşlarını çeken birçok sığ havuzun bulunduğu Amsterdam yakınlarındaki Noord Holland'da tatildeyken çekildi. Ne yazık ki, orada fotoğraf çekmek o kadar kolay değil çünkü alçak bir konumdan fotoğraf çekmek için suya yaklaşamazsınız ve yaklaşmamalısınız. Yukarıdan bakıldığında kalabalık bir arka plan çıkıyor. Bu yüzden, fırfırları gördüğümde çok mutlu olsam da, fotoğraflar aslında o kadar iyi değildi. Neredeyse bir yıl sonra, çok parlak bir arka planla çok azaltılmış yüksek tonlu bir geliştirme deneme zamanım ve fikrim oldu ve sonuçtan biraz şaşırdım.”

Bulutlar, gökyüzü ve bir ağaç.

Bulutlar, gökyüzü ve bir ağaç.

(Görsel: Thomas Brahtel)

Thomas Brahtel fotoğrafı hakkında şunları söylüyor Bulutlar, gökyüzü ve bir ağaç.: “Ulm'da yürürken fotoğrafı çektim çünkü manzaranın dramından kendiliğinden ilham aldım. Bunu desteklemek ve kabarık bulutu öne çıkarmak için özellikle kısa bir pozlama kullandım. Ayrıca Ulm şehir duvarı etrafındaki alanı “biraz farklı” tasvir etme fikrinden de ilham aldım. Belki de neredeyse bir kağıt kesme gibi.”

Bu başarılı oldu. Hem arka plandaki bulutlar hem de ağacın silüeti en iyi şekilde gösteriliyor.

Siloya giriş…..

Siloya giriş…..

(Resim: claus-labenz)

Silonun tam kare çekimi, claus-labenz'in genel görüntüsünü oldukça minimalist gösteriyor. Bu, cephenin ve merdivenlerin detaylarına ve inceliklerine güçlü bir odaklanma yaratıyor. Fotoğraflanan nesnenin veya öznenin parçalarının fotoğraflanan bölümün kenarından dışarı çıkmasına izin verme tekniği burada estetik olarak kullanıldı. Siyah beyaza dönüştürme, malzemelerin dokusunu vurgulamaya ve renk dikkat dağıtıcılarını gizlemeye de yardımcı oluyor.

Bu haftanın tüm resimlerini yine genel bakışta bulabilirsiniz:

Cumartesi: Platform 8
(Resim: dieterein)

()