Bazen az çoktur: Haftanın fotoğrafları (KW 11)

dunyadan

Aktif Üye


  1. Bazen az çoktur: Haftanın fotoğrafları (KW 11)

Minimalizmde çok fazla kural yoktur – en önemli şeyleri çalışın ve bunları temellere indirin. Bu, bu tür fotoğrafçılığın kolay olduğu anlamına gelmez. Neyin önemli olduğunu ve izleyicinin neye odaklanmasını istediğinizi ustaca aktarmak zordur.


Renk odak olabilir


Galeri fotoğrafçımız Andreas-Joachim Lins’in fotoğrafı, çarpıcı bir rengin nasıl dikkat çektiğini gösteriyor. Kırmızı ceket bir sinyal gibidir ve resimden sıyrılır. Soldaki ağaç bu güçlü etkiyi ortadan kaldırır ve dengeli bir kompozisyon için görüntüyü dengeler. Ağır aksana rağmen minimalizm teması devam ediyor. Hiçbir şey ana konudan uzaklaşmaz ve arka plan sakin kalır.

net bir sınır


dg9ncc tarafından tasarlanan “Designed Landscape IV”, görüntünün net bölünmesi ve iki ağacın simetrisi ile etkileyicidir. Alanların üzerindeki büyük negatif alan, kendi adlarına konuşmalarına izin verir. Aşırı büyümüş ve çıplak bir arka plan arasındaki karşıtlık, birbirine çok yakın ama daha farklı olamayacak iki dünyayı gösteriyor. Uzaktaki iki ağaç ikiz gibi görünüyor. Kompozisyon, net sınırlar ve iki tarafın eşzamanlı benzerliği aracılığıyla çalışır. İzleyiciye ilham vermek de fazla bir şey gerektirmez.

karanlıkta bir ışık


Fotoğrafçı AnHag, Cumartesi günkü fotoğrafta ayrıntıların siyah bir arka planda en iyi nasıl çalıştığını gösteriyor. Kibritin dumanı ve alevi ilginç şekiller oluşturuyor. Bu görüntüdeki minimalist yaklaşım, ateşin cazibesinin ön plana çıkmasını sağlıyor ve güzel fotoğraflar için basit bir fikirle neler yapabileceğinizi bir kez daha gösteriyor.

Haftanın tüm fotoğraflarını yine resim galerimizde bulabilirsiniz.


Cumartesi: Kibrit çöpü (Resim: AnHag)c't photography'dan daha fazlasıc't photography'dan daha fazlası
()Haberin Sonu