Apple Intelligence, iOS 18 ve Co: WWDC 2024'ün ilk analizi | Mac ve i-Podcast

dunyadan

Aktif Üye
iOS 18, iPadOS 18, macOS 14, watchOS 11 ve VisionOS 2: Apple giderek daha fazla işletim sistemiyle hokkabazlık yapıyor ve şimdi 2024 için yıllık yenilikleri duyurdu. Şirketin merakla beklenen yapay zeka girişimine yeni bir ekleme daha eklendi: “Apple Intelligence” dili entegre ediyor ChatGPT'ye özel bir bağlantı da dahil olmak üzere iOS 18'in derinliklerinde metin ve görüntü oluşturmaya yönelik dağıtım modelleri ve dağıtım modelleri.

Reklamcılık

74. bölümde Malte Kirchner ve Leo Becker, “Apple Intelligence”ın sonuçta ne kadar akıllı olacağı, hangi işlevleri vaat ettiği ve Apple'ın karma yapay zeka modelinin neyle ilgili olduğu sorusunu ele alıyor: Yapay zekanın yalnızca bazı kısımları cihazlarda yerel olarak çalışıyor, ancak diğerleri Apple sunucularındadır; dolayısıyla kullanıcı verileri bulutta saklanır. Apple'ın ilgili veri koruma vaadini ve kalıcı sorunlu çocuk iPadOS dahil olmak üzere işletim sistemlerindeki ayrıntılı iyileştirmeleri tartışıyoruz.

Apple konuları – her zaman ayrıntılı

Mac & i'nin Apple podcast'i, sunucu ikilisi Malte Kirchner ve Leo Becker ile iki haftada bir yayınlanıyor ve Apple Podcast'lerden Overcast'e ve Pocket Casts'a kadar seçtiğiniz herhangi bir podcast uygulamasıyla RSS beslemesi (ses veya video) aracılığıyla abone olunabiliyor. Ayrıca bunu Apple'ın podcast dizininde (sesli veya video) ve Spotify'da izleyebilir veya dinleyebilirsiniz. Kaydın yeni videoları YouTube'daki Mac & i kanalında görünür. Geri bildirim, eleştiri ve soruları podcast@mac-and-i.de adresinden almayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

(Ibe)

Haberin Sonu