Anadolu Efes’in başarılı oyuncusu Erten Gazi, One Team projesi iştirakçileriyle bir ortaya geldi

OzguN

Yeni Üye
Turkish Airlines EuroLeague’in kurumsal toplumsal sorumluluk programı One Team çerçevesinde gerçekleştirdiği projelerle 2019 ve 2020 senelerında EuroLeague tarafınca ‘Avrupa’nın En Âlâ Toplumsal Sorumluluk Projesi Gerçekleştiren Takımı’ seçilen Anadolu Efes’in, 2021 – 2022 dönemi One Team projesi, ANKA Spor Kulübü ve Anadolu Efes Spor Kulübü Basketbol Okulları iş birliğiyle devam ediyor.

Proje bu yıl, toplumsal cinsiyet eşitliğine ve sporda eşitliğe odaklanıyor

Basketbolun bir metafor olarak kullanıldığı One Team projesi kapsamında, basketbolun pahaları ile iştirakçilerin toplumsal ve şahsi gelişimlerine katkıda bulunuluyor. One Team’in 2021-2022 dönemi temaları ise Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) sürdürülebilirlik kalkınma hedefleri içinde yer alan; toplumsal cinsiyet eşitliği, sporda eşitlik, sağlıklı ve kaliteli hayat hususları oldu. Uzman eğitmenlerin vazife yaptığı 8 hafta süren projede iştirakçilerin eğitim hayatlarına da dayanak olmak ismine ekip çalışması ve eşitlik, kendine itimat, vakit idaresi, motivasyon, hürmet, sorun çözme, karar alma ve şahsi sorumluluklar odaklı çalışmalar yapılıyor.

Erten Gazi: “One Team’in elçisi ve iştirakçisi olmak bir ayrıcalık”

Bu manalı projenin istekli elçiliğini ise Anadolu Efes’in başarılı oyuncusu Erten Gazi üstleniyor. Gazi, projenin sertifika merasiminin yapıldığı çalışmada iştirakçilerle bir arada alana çıkarak tecrübelerini de paylaştı. Anadolu Efes Spor Kulübü’nün altyapısından yetiştiğini söyleyen Erten Gazi, “One Team projesinin iştirakçileri ile bir ortaya araya gelmekten dolayı fazlaca memnunum. bu biçimde kıymetli bir projenin elçisi ve iştirakçisi olmanın bir ayrıcalık olduğu düşünüyorum” dedi.

Katılımcılara eğitim hayatlarında muvaffakiyetler dileyen Erten, çalışmanın sonunda iştirakçilere sertifikalarını da verdi.

One Team iştirakçilerinin toplumsal ve şahsi gelişimleri, çalışmalar mühletince ve daha sonrasında, çeşitli anket ve değerlendirmelerle takip edilecek.

İHA